Robert Glasper umacnia swoją pozycję płytą "Black Radio III". Na albumie znakomici goście

"Black Radio" i "Black Radio II" to przełomowe albumy pianisty Roberta Glaspera, które przez ostatnią dekadę miały ogromny wpływ na muzykę, począwszy od jazzu poprzez hip-hop i R&B. Na "Black Radio III" Glasper umacnia pozycję jednego z najważniejszych producentów muzycznych i kompozytorów.

Przy najnowszym albumie Glasper współpracował z najpotężniejszymi głosami tzw. współczesnej "black music" (Killer Mike, Ty Dolla $ign, D Smoke, PJ Morton), najważniejszymi autorami tekstów i wykonawcami ostatnich 30 lat (Ledisi, Common, Gregory Porter, Musiq Soulchild, Indie.Arie). "Black Radio III" to także świadectwo czasów. Jest to najbardziej bezpośrednie wyznanie Glaspera mówiące o frustracji, utraconych możliwościach i głębokich zmianach społecznych.

Zobacz wideo Rozpad zespołu na scenie? Najsłynniejsze muzyczne konflikty [Popkultura]

Robert Glasper powraca z długo wyczekiwanym albumem "Black Radio III"

Robert Glasper otrzymał dziewięć nominacji do nagrody Grammy. Nagrodzono go czterokrotnie za: najlepszy album R&B, najlepszą piosenkę R&B, najlepszy występ R&B oraz najlepszą kompilowaną ścieżkę dźwiękową do medium wizualnego. Artysta zdobył również nagrodę Emmy za utwór do filmu dokumentalnego Avy Duvernay "13th" z udziałem Commona i Karriema Rigginsa.

Pochodzący z Houston 43-latek w 2012 roku wydał album "Black Radio", który zadebiutował w pierwszej dziesiątce listy najlepszych albumów w czterech różnych kategoriach: Hip Hop R&B, Urban Contemporary, Jazz i Contemporary Jazz.  Wyczyn ten został następnie powtórzony przez album "Black Radio II". Seria "Black Radio" stała się od tego czasu wizytówką Glaspera, zapewniając mu stałe miejsce pośród najwybitniejszych artystów współczesnej muzyki afroamerykańskiej, takich jak Mos Def, Bilal, Ledisi, Kanye West, Jill Scott czy Erykah Badu.

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Na stronie głównej Gazeta.pl prowadzimy specjalną relację. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Gazeta.pl łączy siły z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji pod tym linkiem.

Więcej o: