Benefit na rzecz Ukrainy w warszawskim klubie SPATiF. Wystąpią m.in. Przybysz, Peszek i Mazolewski

Klub SPATiF zaprasza do udziału w koncercie benefitowym, z którego pełen dochód zostanie przeznaczony na wsparcie ofiar wojny w Ukrainie poprzez zapewnienie im m.in. opieki prawnej, proceduralnej, medycznej i psychologicznej oraz zakwaterowania, dzięki działaniom stowarzyszenia Homo Faber. 3 marca na scenie przy al. Ujazdowskich 45 pojawią się m.in. Natalia Przybysz, Wojtek Mazolewski, Skubas i Monika Borzym.

W czwartek 24 lutego o godzinie 3 polskiego czasu nastąpił atak wojsk rosyjskich na Ukrainę. Wojska Władimira Putina uderzyły z różnych stron, zarówno z ziemi, jak i z powietrza. 25 lutego nad ranem Rosjanie rozpoczęli bombardowanie stolicy Ukrainy. Sytuacja zmienia się z minuty na minutę, na stronie głównej Gazeta.pl prowadzimy specjalną relację. 

Zobacz wideo Rosjanie protestują przeciwko wojnie. "Nie dla wojny", "Wstyd"

"Do udziału w wydarzeniu zaprosiliśmy wspaniałe artystki i artystów. Wspólnie pragniemy wyrazić solidarność z Ukrainą - okazać symboliczne wsparcie, ale przede wszystkim zorganizować i przekazać realną pomoc. Bądźmy razem - nie tylko tego dnia" - piszą organizatorzy benefitu. 

Klub SPATiF w Warszawie zaprasza na koncert na rzecz Ukrainy

3 marca o godz. 19 w klubie SPATiF zagrają i zaśpiewają: Pola Atmańska, Monika Borzym, Roman Chraniuk, Kamila Drabek, Kacper Kaźmierski, Marcin Masecki, Wojtek Mazolewski, Jan Emil Młynarski, Macio Moretti, Maria Peszek, Kamil Piotrowicz, Tomasz Pop, Natalia Przybysz, Raphael Rogiński, Skubas, Joanna Halszka Sokołowska, Dominik Strycharski, Paweł Szamburski. Jako DJ-ka wystąpi daisy cutter, zaś VJ-ką będzie Diana Akhad. Wydarzenie poprowadzi Agnieszka Szydłowska.

Biletami wstępu będą cegiełki o wartości 50, 100 i 150 zł, która są dostępne na Going. oraz w Empiku. W sobotnie popołudnie klub SPATiF ogłosił, że bilety powoli się kończą. "Już wiemy, że dla tych, którym nie uda się dostać na koncert, uruchomimy również streaming i dodatkowe cegiełki, aby oglądać koncert online" - obiecują organizatorzy. Najnowsze informacje dotyczące benefitu można śledzić na Facebooku.

Teatr Polski w Warszawie ogłosił na swoim Facebooku, że w pokojach gościnnych teatru zamieszkają uchodźcy z Ukrainy.Teatry wspierają Ukrainę. W Teatrze Polskim w Warszawie przyjęto uchodźców

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Gazeta.pl łączy siły z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji pod tym linkiem.

Więcej o: