Artyści odwołują koncerty w Rosji. "Nasze myśli kierujemy do dzielnych ludzi Ukrainy"

Green Day, Iggy Pop, Franz Ferdinand - kolejni artyści odwołują swoje koncerty w Rosji. "Nasze myśli i miłość kierujemy do dzielnych ludzi Ukrainy, ich bohaterskiego przywódcy i wszystkich cierpiących w związku z tą bezsensowną wojną" - przekazał zespół Nick Cave & The Bad Seeds w mediach społecznościowych.
Zobacz wideo Rosjanie brutalnie atakują Charków. 1 marca w tym mieście był bardzo trudny

Lista artystów, którzy decydują się nie zagrać w Rosji, wydłuża się. We wtorek o odwołaniu koncertów poinformował Nick Cave z zespołem, dołączając tym samym do grona takich artystów jak między innymi Iggy Pop, Green Day czy Franz Ferdinand.

Wojna w Ukrainie. Nick Cave & The Bad Seeds odwołują koncert w Moskwie

Nick Cave & The Bad Seeds mieli zagrać swój koncert w Moskwie 16 czerwca. We wtorek zespół poinformował jednak, że wydarzenie zostaje odwołane. "W świetle obecnych wydarzeń nie mamy innego wyjścia jak odwołać nasze pokazy w Rosji i Ukrainie, które miały odbyć się tego lata" - czytamy w oświadczeniu. 19 sierpnia artyści mieli pojawić się także w Kijowie. 

Nasze myśli i miłość kierujemy do dzielnych ludzi Ukrainy, ich bohaterskiego przywódcy i wszystkich cierpiących w związku z tą bezsensowną wojną. Ukraino, jesteśmy z Tobą i z wszystkimi w Rosji, którzy sprzeciwiają się temu brutalnemu czynowi. Modlimy się, aby to szaleństwo zostało szybko zakończone

- napisano.

Więcej aktualnych informacji ze świata kultury znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ukraina. Kolejni artyści odwołują koncerty w Rosji w związku z wojną

Wcześniej zespół Green Day poinformował w relacji na Instagramie, że moskiewski koncert, zaplanowany na 29 maja, nie odbędzie się. "Z ciężkim sercem, w świetle bieżących wydarzeń, uważamy, że konieczne jest odwołanie nadchodzącego koncertu" - poinformowali muzycy.

Podobne decyzje podjęli jak na razie między innymi: Iggy Pop, Franz Ferdinand, The Killers, Bring Me The Horizon, HEALTH, Louis Tomlinson, Yungblud, Róisín Murphy, Lebanon Hanover czy rosyjski raper Oxxxymiron. 

"Świat z przerażeniem patrzy na wydarzenia w Ukrainie. Ponieważ solidaryzuję się całym sercem z Ukrainą, moje pokazy w Sankt Petersburgu 11 maja i w Moskwie 12 maja się nie odbędą i są odłożone na czas nieokreślony do całkowitego zawieszenia broni" - napisała w mediach społecznościowych Murphy. "W świetle bieżących wydarzeń jest to konieczne. Nasze myśli są z Ukraińcami i wszystkimi odważnymi ludźmi, którzy sprzeciwiają się tej przemocy i szukają pokoju" - przekazał natomiast Iggy Pop na Twitterze.

***

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Specjalne wydanie po ukraińsku z najnowszymi informacjami z Ukrainy. Gazetę możesz pobrać bezpłatnie tutaj.

Więcej o: