Stromae wraca z nową płytą. Wreszcie!

Kto nie bujał się kiedyś przy "Alors on danse"? Chyba ciężko będzie kogoś takiego znaleźć. Jego wykonawca - Stromae, belgijski wokalista, autor, producent, projektant i reżyser, wreszcie - po kilkuletniej przerwie - wydaje swój trzeci długogrający album. Na płycie "Multitude" znajdzie się 12 utworów.

"Multitude" ukazuje się po kilkuletniej przerwie Stromae od sceny. W tym czasie Belg, któremu sławę zapewnił singiel "Alors on danse" z 2009 roku, ustatkował się, zaczął prowadzić spokojniejsze, bardziej uporządkowane życie blisko rodziny i ponownie odnalazł radość z pracy, znajdując nowe źródła inspiracji.

 

Zrobił sobie osiem lat przerwy od muzyki, ale warto było czekać na jego powrót

Stromae, pracując nad swoim nowym albumem, postawił się w sytuacji różnych postaci. Dlatego "La Solassitude" oraz "Mon Amour" są opowiedziane z perspektywy nietrwałego w uczuciach mężczyzny, "Fils de Joie" to historia syna prostytutki, a bohaterowie "Pas Vraiment" to niedopasowana para. W "Mauvaise Journée" i "L’Enfer" mamy do czynienia z pogrążonymi w depresji protagonistami, natomiast w "Santé" z "niewidzialnymi" ludźmi. "Déclaration" z kolei opowiada o cierpiących kobietach.

 

Stormae ma na koncie albumy "Cheese" (2010) i "Racine carrée" (2013). Po serii wyprzedanych koncertów, w tym w prestiżowym Madison Square Garden w Nowym Jorku, artysta zrobił sobie ośmioletnią przerwę od muzyki. W tym czasie skupił się na rozmaitych kreatywnych przedsięwzięciach, jak chociażby kręceniu teledysków dla takich gwiazd, jak Dua Lipa ("IDGAF") i Billie Eilish ("Hostage") czy tworzeniu kapsułowej kolekcji dla Mosaert we współpracy z Coralie Barbier i Lukiem Van Haverem.

W październiku 2021 roku Stromae zaskoczył fanów nowym singlem "Santé", który zgromadził już ponad 100 milionów odsłuchów i 23 miliony odsłon na YouTube.

Aktualne informacje znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W styczniu artysta zaprezentował kolejny singiel "L’enfer" ("Piekło" - fr.), będący swoistym talizmanem przeciwko najmroczniejszym myślom. W utworze Stromae żongluje kontrastami, by przedstawić intymną opowieść o depresji i myślach samobójczych. Teledysk do piosenki wyreżyserowali Julien Soulier, Luc Van Haver, Coralie Barbier i sam Stromae.

Zobacz wideo Robert Pattinson z wampira zmienił się w nietoperza

Promując nadchodzący albumu "Multitude", Stromae wyruszy w trasę, w ramach której w sierpniu 2022 roku wystąpi w Parku Śląskim na FEST Festivalu.

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Specjalne wydanie po ukraińsku z najnowszymi informacjami z Ukrainy. Gazetę możesz pobrać bezpłatnie tutaj

Więcej o: