Sanah i Igor Herbut - "Mamo tyś płakała". "Najważniejszy do tej pory projekt w moim życiu"

Najpopularniejsza dzisiaj wokalistka w Polsce, czyli sanah, połączyła siły z Igorem Herbutem. Powstał utwór "Mamo tyś płakała", inspirowany kompozycją Stanisława Moniuszki. Dochód z piosenki będzie przekazany na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie.

"Uczta - określenie oznaczające miłe spędzanie czasu. To wspólne zasiadanie do stołu, a przy tym stole ludzie mogą się zjednoczyć. 'Uczta' to najważniejszy do tej pory projekt w moim życiu" - pisze na You Tubie sanah i dodaje:

Zapraszam Was do swojego stołu - tym razem nie tylko po to, aby dzielić się muzyką, ale przede wszystkim sercem. Przed Wami utwór 'Mamo tyś płakała', do którego inspiracją była kompozycja S. Moniuszki 'Prząśniczka'. Igor, dziękuję Ci, że zechciałeś być jego częścią.
 

Sanah: Ukraino, jestem z Tobą całym sercem

Wokalistka zapowiedziała również, że 100 proc. dochodu z piosenki przekazane będzie stowarzyszeniu SIEMACHA. Jest to organizacja zaangażowana w pomoc ofiarom konfliktu, a w szczególności dzieciom. Swój wpis przy wideo zakończyła słowami:

Ukraino, jestem z Tobą całym sercem.
Zobacz wideo "Batman" w kinach. Co jeszcze?

W nagraniu słychać także dziecięcy głos należący do Lidii Stępkowskiej. Autorami tekstu do muzyki sanah są wokalistka i Herbut. Za jego tłumaczenie na ukraiński odpowiadają Anna Novakovska i Yuliya Telna. 

Aktualne informacje o wojnie w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Specjalne wydanie po ukraińsku z najnowszymi informacjami z Ukrainy. Gazetę możesz pobrać bezpłatnie tutaj

Więcej o: