Paprodziad nie jest już członkiem Łąki Łan. Zespół: Nie identyfikujemy się z jego poglądami

Członkowie Łąki Łan poinformowali fanów, że nie identyfikują się z głoszonymi przez Włodka "Paprodziada" Dembowskiego poglądami dotyczącymi m.in. wojny w Ukrainie. Zdradzili też, że wokalista od pewnego czasu nie należy do zespołu.

Zespół zamieścił oświadczenie w mediach społecznościowych. Muzycy podkreślają w nim na początku:

Czujemy się w obowiązku powiadomić Was, że nie identyfikujemy się z głoszonymi przez Włodka 'Paprodziada' Dembowskiego poglądami na temat m.in. pandemii i wojny w Ukrainie.
Zobacz wideo Zbombardowany przez Rosjan szpital dziecięcy w Mariupolu

Dembowski w mediach społecznościowych udostępniał m.in. teorie spiskowe dotyczące wojny w Ukrainie.

Łąki Łan: Czekaliśmy na lepszy czas

Potwierdzili także, że Dembowski nie jest już członkiem zespołu. "Zrezygnował z grania koncertów pod koniec zeszłego roku, ale nie chcąc czynić z tego sensacji, czekaliśmy na lepszy czas i nie zamieszczaliśmy info w tej sprawie. Lepszy czas jednak nie nadszedł…" - piszą pozostali członkowie Łąki Łan. Zaznaczają także, że w tym roku raczej nie planują grać koncertów, ale nie oznacza to zawieszenia działalności. "Trzymajcie się, dbajcie o siebie i o innych!" - kończą swój wpis. Pod oświadczeniem podpisali się Michał Chęć, Piotr Koźbielski oraz Jarek Jóźwik. 

Łąki Łan powstał w 1999 roku, Dembowski został zaproszony do składu przez założycieli grupy praktycznie na początku jej istnienia. W 2004 wokalista rozstał się z grupą w konflikcie, po roku jednak dołączył do zespołu. 

Łąki Łan ma na koncie pięć albumów studyjnych, autorem tekstów do większości utworów jest Dembowski.

Aktualne informacje m.in. o wojnie w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy siły z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Specjalne wydanie po ukraińsku z najnowszymi informacjami z Ukrainy. Gazetę możesz pobrać bezpłatnie tutaj

Więcej o: