Natalia Kukulska w kultowym formacie koncertowym. "Decymy" w MTV Unplugged poruszają jeszcze bardziej

W ubiegłym roku Natalia Kukulska obchodziła 25-lecie premiery "dorosłego" debiutu, którym był album "Światło". Świętowanie wokalistka zakończyła na deskach Sceny Relax, gdzie w towarzystwie wspaniałych muzyków zagrała koncert w formacie MTV Unplugged. Na tę okoliczność skład zespołu został poszerzony i urozmaicony o ciekawe instrumentarium. Pierwszym singlem promującym album "Kukulska MTV Unplugged" jest nowa aranżacja piosenki "Decymy".

Koncerty MTV Unplugged to bez wątpienia znacząca część historii współczesnej muzyki. Format zapoczątkowany przez amerykańską stację telewizyjną pod koniec lat 80., przez dekady gromadził topowych artystów, którzy swoje utwory prezentowali "bez prądu".  Do listy takich wykonawców jak m.in. Mariah Carey, Nirvana, Alicia Keys, Eric Clapton czy - z rodzimego rynku muzycznego - Kayah, Hey, Brodka czy Zalewski dołączyła właśnie Natalia Kukulska.  

Zobacz wideo Popkultura odc. 105

Natalia Kukulska nagrała koncert MTV Unplugged. Jest pierwszy singiel

Koncepcję muzyczną koncertu Natalia stworzyła wraz z Archie Shevskim - producentem i muzykiem, z którym pracuje od lat. Archie jest też autorem aranżacji; do tego zagrał na pianinie i wurlitzerze. Na gitarze akustycznej usłyszymy Artura "BooBoo" Twarowskiego, a na Moogu - Marcina "Małego" Górnego. W sekcji instrumentów perkusyjnych znajdują się: perkusja (Michał Dąbrówka), marimba (Jaś Dąbrówka) i handpany (Michał Pękosz), w sekcji instrumentów dętych: waltornia (Mikołaj Grott), klarnet basowy (Tomasz Żymła) i flet (Tomasz Duda). Ważnym elementem muzycznej oprawy jest sekcja wokalna, a w niej znakomici: Kasia Rościńska, Ola Nowak i Archie Shevsky.  

Wisienką na torcie tego niezwykłego składu byli zaproszeni przez artystkę goście. Na płycie usłyszymy wyjątkowe duety z Natalią Szroeder i Igorem Herbutem. Zasadą koncertów MTV Unplugged jest również wzięcie na warsztat coveru. Propozycja Kukulskiej wydaje się zaskakująca - to słynne "Nie ma wody na pustyni" z repertuaru Bajmu. Jego żywiołowe wykonanie urozmaica szeroką listę wybranych piosenek, na której są zarówno największe przeboje, jak i mniej znane, a nawet nowe utwory z wydanej w zeszłym roku EP-ki "Jednogłośna". 

Pierwszym singlem promującym wydawnictwo jest utwór "Decymy". Piosenka znalazła się na piątym solowym albumie wokalistki pt. "Natalia Kukulska" wydanym w 2003 roku. Jego popularność ciągle nie gaśnie, a przesłanie jest bardzo aktualne. "To nic, że oczy pełne łez, i tak nadejdzie nowy dzień" - to słowa niosące nadzieję, które dla wielu stały się mottem w życiu. Kompozycja Natalii Kukulskiej i Michała Dąbrówki ze słowami Ryszarda Kunce doczekała się też wielu wykonań, które można znaleźć w internecie. Wybór tej piosenki, w niepewnych i trudnych czasach, jest nieprzypadkowy. Intencją Natalii jest to, by utwór dawał ukojenie, podnosił na duchu i był - szczególnie teraz - "piosenką pocieszycielką".

 

Pełna lista utworów wygląda następująco: 

 1. Bezdomni bez siebie 
 2. Halo tu Ziemia 
 3. Miau 
 4. To jest komiks 
 5. Decymy 
 6. Pióropusz 
 7. Kobieta | feat. Natalia Szroeder 
 8. Jednogłośna 
 9. W biegu 
 10. Pół na pół | feat. Archie Shevsky 
 11. Im więcej Ciebie tym mniej 
 12. Osobno czy razem | feat. Igor Herbut 
 13. Nie ma wody na pustyni 
 14. Ostatnia prosta 
 15. My 
 16. Piosenka światłoczuła 

***

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy siły z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Specjalne wydanie po ukraińsku z najnowszymi informacjami z Ukrainy. Gazetę możesz pobrać bezpłatnie tutaj >>

Więcej o: