"Ten świat nie jest twój, Ydy na khuy!". Dezerter uderza w Putina nową piosenką

Zespół Dezerter wraca z "IDI", antywojenną piosenką, w której zwraca się bezpośrednio do Władimira Putina - w tekście określonego mianem "botoksowego" oraz "krwawego dyktatora". "Dochód z odtworzeń piosenki 'IDI' przeznaczamy na szczytny cel. Słuchajcie zatem jak najwięcej, aby zebrała się jak największa kwota" - apelują członkowie zespołu, którzy pieniądze przekażą w całości uchodźcom z Ukrainy.

W czwartek 24 lutego o godzinie 3 polskiego czasu rosyjskie wojska zaatakowały Ukrainę. Żołnierze uderzyli zarówno z ziemi, jak i z powietrza. Ukraińska armia stawia twardy opór, ale sytuacja zmienia się z minuty na minutę. Na stronie głównej Gazeta.pl prowadzimy relację na żywo.

Zobacz wideo Kijowska orkiestra zagrała koncert na Placu Niepodległości w ramach akcji "Wolne Niebo"

Jacek Chrzanowski, Krzysztof Grabowski i Robert "Robal" Matera, muzycy zespołu Dezerter, postanowili pomóc ofiarom rosyjskiej wojny w Ukrainie. Zrobili to w najlepszy sposób, jaki mogli. Nagrali bardzo symboliczną piosenkę "IDI", w której cytują słynną wypowiedź ukraińskich żołnierzy broniących maleńkiej Wyspy Węży.

Remigiusz Mróz Mróz o sankcjach na Rosję: Wypada tylko zacytować żołnierzy z Wyspy Węży

Dezerter uderza w Putina nową piosenką

"Nikt z nas nie spodziewał się, że zamiast na wiosnę będziemy czekać na koniec wojny. Jako zespół postanowiliśmy zabrać głos w tej bardzo ważnej i dręczącej nas sprawie. Tyle możemy zrobić. Kontynuujemy zatem akcję pomocy uchodźcom z Ukrainy, rozpoczętą aukcjami płyt oraz zbiórkami na koncertach. Dochód z odtworzeń piosenki 'IDI' przeznaczamy na ten szczytny cel. Słuchajcie zatem jak najwięcej, aby zebrała się jak największa kwota" - apelują członkowie zespołu Dezerter.

 

Całkowity dochód z odtworzenia utworu w serwisach streamingowych oraz na YouTube trafi na konto Fundacji Ocalenie i zostanie w całości przekazany uchodźcom z Ukrainy. Niezależnie od singla, cały czas można przekazywać pieniądze na konto fundacji m.in. pod tym linkiem. Zespół zachęca także do wsparcia działań na rzecz osób uciekających przed wojną i podał listę zweryfikowanych zbiórek na ten cel pod tym adresem. 

Na okładce singla znalazła się grafika autorstwa Jona Berkeleya, który użyczył do niej prawa specjalnie na okazję tej muzycznej premiery. Słuchacze przyjęli inicjatywę artystów z dużą aprobatą. Pod klipem piszą "Dezerter po raz kolejny udowadnia, że jest zespołem wyjątkowym i potrzebnym", "Panowie jak zawsze w punkt. Bezcenne są Wasze muzyczne pociski", "Świetny kawałek, będę grał w kółko", "Dwie i pół minuty prawdy", "Dzięki za szybką reakcję. Prosty komunikat i w punkt. Nic dodać, nic ująć. Dezerter jak zawsze staje na wysokości zadania", "Kawał dobrej nuty w złym świecie", "Trafiony, zatopiony".

Gdyby ktoś chciał pośpiewać razem z Dezerterem, zamieszczamy poniżej tekst utworu "IDI":

Komunikat będzie prosty
Bo sprawa jest prosta
Botoksowy dyktatorze
Ten świat nie jest twój
Ten świat nie jest twój
Иди на хуй!
Świat na ciebie patrzy
Z pogardą i ze strachem
Botoksowy dyktatorze
Ten świat nie jest twój
Ten świat nie jest twój
Иди на хуй!
Nic tu dodać nic tu ująć
Życzymy tobie jak najgorzej
Botoksowy dyktatorze
Ten świat nie jest twój
Ten świat nie jest twój
Иди на хуй!
Nie jestem w stanie pojąć
Co siedzi w twojej głowie
Gniazdo wściekłych węży
Paranoi czy urojeń
Krwawy dyktatorze
Twój koniec będzie bliski
Gdy łzy twoich ofiar
Zamienią się w pociski

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Od pierwszych godzin napaści giną bezbronni cywile, a Rosjanie systematycznie atakują miasta i wsie. Zniszczenia są ogromne. Z kraju ogarniętego wojną próbują się wydostać miliony uchodźców. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy siły z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: