Orange Warsaw Festival 2022. Tyler, The Creator oraz Florence + The Machine głównymi gwiazdami imprezy

Organizatorzy Orange Warsaw Festival w piątek podali większość nazwisk artystów, którzy wystąpią na czerwcowej imprezie. Headlinerami są Florence + The Machine i Tyler, The Creator. Oprócz nich na Służewcu pojawią się: Charli XCX, Stormzy, Foals, NAS, Earl Sweatshirt, Sigrid, Żabson x Young Igi, Szczyl i Kacperczyk.

Po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa stołeczny festiwal sponsorowany przez Orange powraca z dużą pompą. W czerwcu odwiedzą nas artyści, których spokojnie można już nazywać weteranami imprezy - Tyler, The Creator wystąpił na OWF w 2018 roku, natomiast zespół Florence + The Machine to właściwie stali bywalcy. Jak na ten moment prezentuje się festiwalowy rozkład jazdy?

Zobacz wideo Popkultura odc. 107

Orange Warsaw Festival 2022. Gorący początek czerwca

3 czerwca na scenie OWF pojawią się: Żabson x Young Igi, którzy promują wspólny projekt "Amfisbena"; Szczyl, który w październiku ubiegłego roku zaprezentował debiutancki krążek "Polska Floryda" i wlał nadzieję w serca tych, co trapu mają po uszy; Charli XCX, jedna z ulubionych popowych artystek pokolenia Z; Nas, legenda hip-hopu ze wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych, oraz główny gwiazdor wieczoru, czyli Tyler, The Creator. Występ rapera i producenta przypadnie na blisko rok po wydaniu albumu "CALL ME IF YOU GET LOST", który stanowi syntezę wszystkiego, co muzycznie do tej pory proponował nam Tyler. Z jednej strony - przebłyski ostrego jak brzytwa języka z płyt "Goblin" i "Wolf", z drugiej - romantyczne, introspektywne opowieści, którymi Tyler dzielił się na albumach "Flower Boy" czy przełomowy pod względem kreacji artystycznej "IGOR". Pod koniec kwietnia utrzymane w konwencji mixtape'u "CMIYGL" powalczy o kilka nagród Grammy.

4 czerwca na Służewcu wybrzmi duet Kacperczyk; norweska wokalistka Sigrid; Stormzy, słynna postać brytyjskiej sceny rapowej; Earl Sweatshirt, dobry kolega Tylera, pod którego skrzydłami rozpoczynał hip-hopową karierę w kolektywie Odd Future, znany z niezwykle bujnej lirycznej wyobraźni, a także zespół Foals, który szykuje się do wydania nowej płyty. Finałem Orange Warsaw Festival będzie koncert Florence + The Machine - grupa pod wodzą charyzmatycznej Florence Welch w pierwszej połowie maja pokaże światu długo wyczekiwany album "Dance Fever". Tytuł mówi sam za siebie - zapowiada się porządne widowisko.

Bilety na Orange Warsaw Festival 2022 - cena

Warianty i ceny biletów prezentują się następująco:

 • Karnet 2 dni - 469 zł
 • Karnet 2 dni N (dla osób z niepełnosprawnością) - 469 zł
 • Karnet 2 dni z 15% rabatem dla Klientów Orange - 399 zł
 • Karnet 2 dni N (dla osób z niepełnosprawnością) z 15% rabatem dla klientów Orange - 399 zł
 • Karnet 2 dni ze zniżką dla dzieci - 235 zł
 • Bilet jednodniowy - 309 zł
 • Bilet jednodniowy N (dla osób z niepełnosprawnością) - 309 zł
 • Bilet jednodniowy z 15% rabatem dla Klientów Orange - 263 zł
 • Bilet jednodniowy N (dla osób z niepełnosprawnością) z 15% rabatem dla klientów Orange - 263 zł
 • Bilet jednodniowy ze zniżką dla dzieci - 155 zł
 • Pakiet łączony: karnet Orange Warsaw Festival + karnet Open’er Festival - 1085 zł

Wszystkie bilety zakupione na Orange Warsaw Festival 2020 i 2021 zachowują ważność na nową datę festiwalu. Jak dodają organizatorzy: "To smutny czas dla całego świata. Ukraina jest w naszych sercach! Wracamy w trudnej rzeczywistości – będziemy nadal pomagać naszym przyjaciołom z Ukrainy, zarówno w najbliższych tygodniach, jak i podczas Orange Warsaw Festival. Angażujemy nasze emocje i działania dla Ukrainek i Ukraińców. Będziemy informować Was o bardzo ważnych dla nas aktywnościach wspierających".

***

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy siły z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl >>.

Więcej o: