- Od początku to miał być duet. Dotkliwie szczery dialog. I od początku bardzo chciałam zaśpiewać to z Mateuszem - mówi o piosence "Późne godziny" Natalia Szroeder. - Jako że oboje jesteśmy trochę szaleni, zorganizowanie wspólnego terminu okazało się być trudniejsze niż myśleliśmy i ostatecznie bezlitosne 'dedlajny' nas pokonały. Na szczê¶cie tylko chwilowo.
Jak podkreśla Szroeder, "Późne godziny" doczekały się "wersji wymarzonej". - Jestem niesamowicie wdzięczna, bo Mati nadał tej kompozycji zupełnie nowy wymiar. Ciary. Niezliczona ich ilość za każdym razem, gdy wchodzą chórki przed jego zwrotką.Tak właśnie miała brzmieć ta piosenka - mówi wokalistka i przypomina, że to już drugi utwór, który nagrała z Vito Bambino. - Śmiejemy się, że teraz to już musi być trylogia, więc bądźcie czujni, jeszcze nie mówimy ostatniego słowa.
Natalia Szroeder nie pozostaje obojętna na sytuację w Ukrainie. - Okrutne mamy czasy i wierzcie mi, długo zastanawiałam się, czy to dobry moment na wypuszczanie piosenki, bo przecież są teraz dużo ważniejsze rzeczy niż premiera singla… Długo też zresztą z tym zwlekaliśmy, wszystko było w pełnej gotowości już na koniec stycznia. Na duchu podtrzymuje mnie nasze wyjątkowe jednoczenie się w tym, co się dzieje - wspomina artystka. - Pięknie zdajemy egzamin z bycia sobie braćmi, z bycia dobrymi ludźmi. Patrzę na to co nas otacza, serce pęka mi na kawałki, ale równocześnie każdego dnia doświadczam niebywałych wzruszeń. Mam nadzieję, że, mimo wszystko, te dźwięki otulą was i pokrzepią.
- Późne godziny - wszyscy znamy ten stan kiedy wypowiadamy słowa nieodwracalne. Rozmowy o tej porze potrafią być czyszczące, ale i bolesne - bo mają wspólny mianownik: im później tym szczerzej. Tym bliżej własnych prawd - dopowiada Vito Bambino. - Przepiękny numer napisany przez Natalię i Archiego w końcu doczekał się planowanej od dawna wersji duetowej! Jest mi przemiło, że Natz poprosiła o mój głos w dopowiedzeniu tej historii z perspektywy mężczyzny po drugiej stronie dialogu. Dziękuję ci za intymność i dzielenie się tak wrażliwymi i osobistymi przemyśleniami. Świat potrzebuje prawdy.
***
Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy siły z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:
Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl >>.