Nadjeżdża Rosalia z "MOTOMAMI". Tego hiszpańskiego temperamentu nie da się poskromić

W piątek Rosalia, zdobywczyni nagrody Grammy, wydała swój długo wyczekiwany album "MOTOMAMI". Po przebojowym "SAOKO", duecie "LA FAMA" z The Weekndem czy "CHICKEN TERIYAKI" w ostatnich dniach ukazały się kolejne single z płyty, "HENTAI" oraz "CANDY".

Globalne media już kilka tygodni temu okrzyknęły "MOTOMAMI" jednym z najbardziej wyczekiwanych albumów 2022 roku. Po intensywnym trzyletnim procesie twórczym, wypełnionym niesamowitą dbałością o szczegóły, Rosalía dostarczyła fanom niekonwencjonalny krążek, który stara się zatrzeć granice pomiędzy kulturami, gatunkami, rolami płciowymi i nie tylko. To głęboko osobisty, nowoczesny muzyczny autoportret silnej i odważnej młodej kobiety.

Zobacz wideo POPKultura, odc. 107

Rosalia o "MOTOMAMI": To mój najbardziej osobisty album

- Wszystko na tej płycie zostało zrobione od zera. Koncepcyjnie, tekstowo, jest to najbardziej osobisty album, jaki kiedykolwiek stworzyłam - mówi Rosalia na łamach magazynu "Rolling Stone". -  W mojej głowie "MOTOMAMI" ma sens jako autoportret budującej się kobiecej sylwetki… [i] jest w tym dwoistość. Płyta ma strukturę binarną, to dwa rodzaje kontrastującej energii. "Moto" oznacza "silny" i odnosi się do agresji, podczas gdy "Mami" odnosi się do kruchości… Nie brakuje tutaj poczucia humoru i ironii.

"MOTOMAMI", wyprodukowane przez Rosalię, zawiera 16 utworów, w tym niedawno wydane "HENTAI", "CHICKEN TERIYAKI", "SAOKO" i "LA FAMA" z udziałem The Weeknda. Ostatnia z wymienionych piosenek zadebiutowała na 1. miejscu hiszpańskiej listy przebojów i spędziła trzy tygodnie na 1. miejscu listy Billboard's Hot Latin Songs. Z kolei "SAOKO" z marszu dostało się na 40. miejsce Global Spotify Chart oraz drugą pozycję na hiszpańskiej liście Spotify - to największy solowy debiut hiszpańskiego artysty w historii globalnej listy na platformie.

Aby uczcić premierę albumu, Rosalía uraczyła fanów kolejnym przykuwającym wzrok teledyskiem - tym razem do utworu "CANDY". Wokalistka oddaje się w klipie swojej ulubionej rozrywce, jaką jest karaoke. 

 

Po intensywnym okresie pracy nad płytą hiszpańska artystka weszła w tryb świętowania wspólnie z fanami. W nocy z piątku na sobotę urządziła jedyne w swoim rodzaju show za pośrednictwem TikTok LIVE. Rosalia przyciągnęła ogromną publiczność i wykonała 14 utworów z "MOTOMAMI", nadając każdej piosence odrębny charakter i oprawę wizualną. Wydarzenie zostało wyreżyserowane przez Stillza, a cały imponujący materiał sfilmowano wyłącznie za pomocą smartfonów.

Dodatkowo, przed premierą, Rosalia zaliczyła pierwszy występ w programie "Saturday Night Live". Artystka jest pierwszą kobietą w 47-letniej historii "SNL", która wykonała obie piosenki w całości po hiszpańsku. Przed pojawieniem się w słynnym komediowym show NBC Rosalía była gościnią "The Tonight Show" z Jimmym Fallonem, któremu opowiedziała nie tylko o swoim najnowszym muzycznym projekcie, ale i m.in. o tym, jak Harry Styles przypadkowo wysłał SMS-a na jej stary numer telefonu. 

 

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl >>.

Więcej o: