"Nie wiesz, co robić? Rób dobro". Na koncercie dla Ukrainy m.in. Król, Kuba Karaś i Margaret

"Cały kraj podniosło pospolite ruszenie serc i dobroci. Pomagamy wszyscy, wymieniając się w sztafecie, udostępniając mieszkania, wpłacając na zbiórki, uczestnicząc w wolontariatach. Ale my - muzycy - możemy też pomagać, robiąc to, co umiemy najlepiej: muzykę. Możemy nieść dźwięki pełne dobra i miłości naprzeciw temu, co przynosi huk bomb i odgłos wystrzałów" - piszą polscy artyści, zapraszając na koncert charytatywny, który odbędzie się 19 kwietnia o godz. 19 w warszawskim klubie Niebo. Kto wystąpi?

Koncert pod hasłem "Nie wiesz, co robić? Rób dobro", zaczerpniętym z analogowych memów autorstwa Małgorzaty Halber, to oddolna inicjatywa grupy polskich muzyków. 19 kwietnia o godz. 19 w klubie Niebo znani i lubiani zagrają, "całą energię wlewając w was". Cały przychód z biletów zostanie przekazany Polskiemu Centrum Pomocy Międzynarodowej.

Zobacz wideo POPKultura, odc. 107

"Nie wiesz, co robić? Rób dobro". W kwietniu w Warszawie koncert charytatywny na rzecz Ukrainy

Jak przypominają organizatorzy, fundacja PCPM pomaga m.in. w ewakuacji miast we wschodniej Ukrainie, przekazuje konieczną pomoc medyczną i humanitarną. Wolontariusze działają na miejscu, ratując życia i szykując się do niesienia długotrwałej pomocy – bo jeśli nie zdarzy się polityczny cud, może czekać nas największy kryzys humanitarny od czasów II wojny światowej i pomoc będzie potrzebna dłużej i szerzej, niż teraz możemy sobie wyobrazić.

W opisie koncertu pojawia się cytat Marka Edelmana: "Trzeba więc pilnować, by kultura pielęgnowała dobroć, nie nienawiść" w kontekście życia i powstania w warszawskim getcie. "W ekstremalnych sytuacjach bierność jest przestępstwem. Podczas wojny bierny był cały świat" - mówił Edelman. "Gdy udało nam się ustalić datę tego koncertu, zdaliśmy sobie sprawę, że będziemy grać w rocznicę powstania w warszawskim getcie. Tym bardziej – będziemy grać i działać ze słowami Marka Edelmana w sercach" - piszą organizatorzy wydarzenia.

Na scenie w klubie Niebo zagrają i zaśpiewają: Ania Karwan, Julia Marcell, Julia Wieniawa, Kuba Karaś, Kasia Lins, Król, Luna, Margaret, Ofelia, Paulina Przybysz, Piotr Zioła, Rosalie., Ryfa Ri, Swiernalis oraz Waluś Kraksa Kryzys. Artystom będzie towarzyszyć zespół, który powstał specjalnie na tę okoliczność: Aga Bigaj, Hubert Woźniakowski, Justyna Jarzębińska, Kamil Holden Kryszak, Marta Podobas, Patryk Kraśniewski i Wiktoria Jakubowska.

Bilety na koncert "Nie wiesz, co robić? Rób dobro" można nabyć tylko za pośrednictwem portalu i aplikacji Going. Dostępne są cegiełki w cenach 69 zł, 79 zł i 89 zł. 

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl >>.

Więcej o: