Ukraińcy budują barykady w rytm wielkiego hitu Bon Joviego. Zespół udostępnił nagranie

Krótkie wideo pokazuje, jak Ukraińcy w Odessie budują barykady. W pracy, tuż przy brzegu, towarzyszy im młody perkusista, grający do utworu "It's My Life" zespołu Bon Jovi.

Wideo zaczęło krążyć po sieci, wiele osób - w tym ukraiński dyplomata Ołeksandr Szczerba - pytało, czy jest szansa, żeby zobaczyli je członkowie zespołu. Okazało się, że się to udało - na oficjalnym Twitterze grupy pojawił się materiał podpisany m.in. #SlavaUkraini oraz fragmentem tekstu: "This is for the ones who stood their ground...", co można przetłumaczyć jako: 

To dla tych, którzy bronili swego.

Zobacz wideo z Odessy, które udostępnił zespół Bon Jovi

Utwór, który miał premierę w 2000 roku, zyskuje nowe życie jako hymn ukraińskiego ruchu oporu. W niedzielę na antywojennym koncercie w Berlinie, z którego dochód był przeznaczony na pomoc humanitarną Ukrainie, ukraiński zespół Selo i Ludy zaśpiewał "It's My Life" - ich występ był transmitowany na żywo z bunkra w Charkowie.

Więcej informacji o wojnie w Ukrainie znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Odessa to jedno z największych miast Ukrainy, położone nad Morzem Czarnym. Od lat to jeden z atrakcyjnych kierunków turystycznych, ze względu na klimat, a także na liczne zabytki, takie jak Schody Potiomkinowskie, Teatr Opery i Baletu, Filharmonia Miejska czy Sobór Trójcy Świętej. Barykady z worków z piaskiem, które od kilku dni pojawiają się w coraz większej liczbie miejsc, mają służyć właśnie do ochrony zabytków i innych ważnych obiektów. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Więcej o: