Oscary 2022. Podczas gali zaśpiewają m.in. Beyoncé i Billie Eilish

Choć gala rozdania Oscarów to święto filmu, tak wielkie wydarzenie nie może się obyć bez odpowiedniej oprawy muzycznej. Tradycyjnie zapewniają ją nominowani w kategorii najlepsza piosenka oryginalna - nie inaczej będzie tym razem. Najbardziej wyczekiwany występ wieczoru to zdecydowanie ten, który przygotowała Beyoncé. Kto jeszcze zaśpiewa podczas ceremonii?

Podczas gali wręczenia Oscarów, która odbędzie się w nocy z 27 na 28 marca w Dolby Theatre w Hollywood, na żywo zaprezentują się niemal wszyscy artyści nominowani w kategorii najlepsza piosenka oryginalna. Na scenie zabraknie jedynie Vana Morrisona i piosenki "Down to Joy" z filmu "Belfast" - artysta musiał zrezygnować z występu podczas ceremonii z powodu zaplanowanych na ten tydzień koncertów w Hiszpanii.

Zobacz wideo POPKultura, odc. 108

Oscary 2022. Zapowiada się dobry muzycznie wieczór

Billie Eilish i FINNEAS otrzymali nominację za utwór "No Time To Die" z filmu "Nie czas umierać" (utalentowane rodzeństwo może się już pochwalić Złotym Globem i Grammy za tę kompozycję).

 

Sebastián Yatra wykona piosenkę "Dos Oruguitas" pióra Lina-Manuela Mirandy z bijącej rekordy popularności ścieżki dźwiękowej do filmu "Nasze magiczne Encanto". Fani animacji mogą liczyć na podwójną gratkę, bo na gali usłyszymy przebój "We Don't Talk About Bruno". W Dolby Theatre pojawią się Adassa (oryginalny głos Dolores), Stephanie Beatriz (Mirabel), Mauro Castillo (Felix), Carolina Gaitan (Pepa) and Diane Guerrero (Isabela), do których mają dołączyć Becky G i Luis Fonsi.

 

Oscarowy wieczór uświetni również Reba McEntire, która zaśpiewa wzruszające "Somehow You Do" autorstwa Diane Warren do filmu "Four Good Days".

 

Nie ma jednak wątpliwości, że widzowie z największą ciekawością wypatrują występu Beyoncé, która - podobnie jak Billie Eilish - cieszy się z pierwszej w karierze nominacji do Oscara. Gwiazda zaprezentuje piosenkę "Be Alive" z filmu "King Richard". 

 

W muzycznym programie 94. gali rozdania Oscarów znaleźli się również DJ D-Nice oraz rockowy skład The Samples. Dyrektorem muzycznym imprezy jest Adam Blackstone, który do współpracy zaprosił takich muzyków, jak Travis Barker, Sheila E. oraz Robert Glasper - wszyscy wymienieni zasilą oscarową sekcję instrumentalną. Oprócz wspomnianych już występów w trakcie ceremonii przewidziane są m.in. specjalne segmenty poświęcone "Ojcu chrzestnemu" i serii filmów o Jamesie Bondzie, jak również zwyczajowe "In Memoriam" ze wspomnieniem gwiazd ekranu i osób związanych z przemysłem filmowym, które odeszły w ciągu ostatniego roku.

Oscary 2022. 'Psie pazury' Jane Campion to jeden z faworytów w tym sezonieNominacje do Oscara 2022 - kto w tym roku ma szansę na otrzymanie Nagrody Akademii?

94. gala wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej będzie transmitowana w nocy z 27 na 28 marca na antenie CANAL+ PREMIUM oraz w serwisie CANAL+ online. Będziemy też prowadzić na Gazeta.pl relację na żywo - serdecznie zapraszamy.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl >>.

Więcej o: