Scorpionsi na rzecz Ukrainy zmienili tekst kultowego "Wind Of Change". Niedługo zagrają w Polsce

Zespół Scorpions wrócił do koncertowania po pandemicznej przerwie. Legendarna rockowa kapela zagrała pierwszy z dziewięciu koncertów zaplanowanych w Las Vegas. Muzycy pokazali wiele symbolicznych gestów wsparcia dla Ukrainy, a najważniejszym z nich była zmiana tekstu w kultowej piosence "Wind Of Change".

"Wind Of Change" zespołu Scorpions stało się hymnem zmian zachodzących w Europie w czasie rozpadu Związku Sowieckiego na początku lat 90'. W tekście pojawiały się wzmianki o Moskwie, Parku Gorkiego, bowiem wydawało się, że także w Rosji dojdzie do wielkich zmian. Zmiany zaszły, ale z perspektywy czasu można dziś powiedzieć, iż miały one znacznie mniejszy wymiar, niż spodziewał się tego świat. 

Zobacz wideo Kangury ewakuowane z Charkowa. Ekopark, w którym mieszkały był ostrzeliwany przez Rosjan

Scorpions zmienili tekst "Wind Of Change" dla Ukrainy. Piękny gest kultowego zespołu 

Niedługo po inwazji Rosji na Ukrainę, grupa stanowczo wsparła napadnięty kraj. "Nie przerywajcie dialogu. Słowa są lepsze od kul. Nasze serca i modlitwy są przy Ukraińcach" - brzmiała treść grafiki na Facebooku zespołu. Teraz zespół wrócił do koncertowania po przerwie spowodowanej pandemią i od razu dał dowód swojego wielkiego wsparcia dla Ukrainy. 

Na jednym z ostatnich koncertów grupa zdecydowała się zadedykować ten wielki przebój Ukraińcom. - Następny utwór to wołanie o pokój i myślę, że dziś powinniśmy to wykrzyczeć jeszcze głośniej! Dedykujemy ten utwór dla wspaniałych ludzi Ukrainy - powiedział ze sceny frontman Klaus Meine. Pierwsza zwrotka tego ponad 30-letniego przeboju zawierała zmienione frazy, które były wyświetlane na ekranie tak, aby fani również mogli je zaśpiewać w nowej wersji.

Zamiast słów "Podążam za rzeką Moskwą Do Parku Gorkiego, wsłuchując się w wiatr zmian w sierpniową, letnią noc żołnierze przejeżdżają, słuchając wiatru zmian" zaśpiewano "Posłuchaj mego serca, ono mówi Ukraina i czeka, by zmienił się wiatr. Ciemne i samotne noce, nasze nadzieje i sny nie umrą, czekając na zmianę wiatru" - brzmi zmieniony fragment piosenki. Innym akcentem nawiązującym do wsparcia Scorpions dla Ukrainy była gitara Matthiasa Jabsa przemalowana w niebiesko-żółte barwy.

 

Niemiecki zespół już w maju zawita do Polski. Koncert odbędzie się w Krakowie

Rozpoczęta właśnie trasa Scorpions promuje ich najnowszy krążek "Rock Believer", dlatego zespół zagrał swoje najnowsze kawałki, takie jak "Peacemaker" i "Seventh Sun". Spragnieni dźwięków fani usłyszeli jednak najbardziej kultowe piosenki kapeli, czyli "Send Me an Angel", "Big City Night", czy "Rock You Like a Hurricane".

W sumie na koncercie w Las Vegas Scorpions zagrali 19 utworów, a swoje solówki miał także polski basista Paweł Mąciwoda, będący członkiem zespołu od 2004 roku. Scorpions do Polski przyjadą w ramach trasy Rock Believer Tour 28 maja i wystąpią w TAURON Arenie Kraków. Bilety na wydarzenie wciąż są dostępne. Organizatorem wydarzenia jest agencja Prestige MJM.

****

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: