Ania Karwan i jej "swobodna" premiera. "Ten utwór to dojrzałe rozstanie"

Ania Karwan w nowej odsłonie - jako "nieskrępowana" artystka przedstawia nowy, w pełni autorski singiel pt. "Swobodnie". Utwór, którego premiera przypadła na 31 marca, zapowiada drugi album wokalistki, który ukaże się jeszcze w tym roku.

- "Swobodnie" to początek mojej nowej drogi. Znalazłam odwagę na błędy, zdjęłam wstyd, oczekiwania i pretensje. Ten utwór to dojrzałe rozstanie. Z kim, z czym? Ze wszystkim, z czym nie było mi po drodze. Kiedy kolejny raz czujemy już bezsilność, to moment, w którym warto zebrać się na odwagę i w dojrzały sposób powiedzieć sobie dość. Każdy ma do tego prawo - tak opowiada o genezie nowego utworu Ania Karwan.

Zobacz wideo Co nowego w popkulturze?

Ania Karwan powraca z utworem "Swobodnie". Nowy album w drodze

Intymny teledysk do piosenki "Swobodnie" otwiera plansza z hasłem: "Znalazłam odwagę na błędy, zdjęłam wstyd, oczekiwania i pretensje. Proszę cię o 4 minuty i 20 sekund twojego cennego skupienia. Chcę ci coś dać...". 

 

Tym emocjonalnym utworem Ania Karwan zapowiada swój najnowszy album i zupełnie zmienia kierunek, w którym chce muzycznie podążać. Jak zapowiada artystka, na nadchodzącej płycie "po raz pierwszy przemówi w pełni własnym głosem", bo zadebiutuje jako autorka tekstów i muzyki.  

Wydawca zapowiada, że "ten szalenie ważny, jeśli nie najważniejszy album w dorobku Ani, będzie odzwierciedleniem transformacji i jej rozwoju w trakcie pandemii". Po latach spędzonych na scenie Karwan odważyła się powrócić do korzeni i organicznego grania, a tym samym bardziej odkryła samą siebie, pozwoliła sobie na podjęcie ryzyka, podejmowanie trudnych prób i popełniania błędów. Dojrzałe kompozycje i szczere poetyckie teksty to nowe oblicze Ani Karwan.  

Drugi album Ani Karwan ukaże się na jesieni 2022 roku nakładem wytwórni Agora Muzyka. 

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl >>.

Więcej o: