Zamilska odeszła z Czwórki. Na antenie powiedziała, co sądzi o prezesce Polskiego Radia i polskim rządzie

Natalia Zamilska odeszła z radiowej Czwórki. - Mam nadzieję usiąść jeszcze przed mikrofonem Polskiego Radia, kiedy prezesem tej instytucji będzie osoba kompetentna, mająca pojęcie i szanująca idee publicznych mediów - powiedziała m.in. na koniec audycji "Noc Rezydentów - Nocny TransPort".

"Znakomite recenzje w mediach na całym świecie, koncerty zagranicą, propozycje ze strony wielkich firm - ta artystka w krótkim czasie osiągnęła więcej, niż spora część polskiej sceny muzycznej razem wzięta"- pisaliśmy o Zamilskiej w 2016 roku, bo jest ona przede wszystkim kompozytorką i producentką muzyczną. W Czwórce Polskiego Radia w latach 2017-2019 prowadziła audycję "Nocny TransPort", a od kwietnia zeszłego roku "Noc Rezydentów - Nocny TransPort".

Harry Styles - 'As It Was' - kadr z teledyskuHarry Styles powraca z piosenką "As It Was". Zachwycający teledysk stworzyła ekipa z Ukrainy

Zamilska o Agnieszce Kamińskiej: Bezkonkurencyjna okazała się w przypadku prowadzenia Polskiego Radia do ostatecznego upadku

- To jest moje drugie pożegnanie z radiem, ale pierwsze z przyczyn moralnych i ludzkiego poczucia przyzwoitości - powiedziała 30 marca tuż przed końcem swojej nocnej audycji. Zamilska kontynuowała:

Zawsze prowadziłam audycje w taki sposób, żeby za kilka lat, gdy ktoś zapyta mnie, dlaczego pracowałam w rządowych mediach, móc odpowiedzieć: "żeby być upierdliwym wrzodem na ich tyłkach". Mówiłam zawsze niewygodną prawdę, poruszałam zakazane w mediach narodowych tematy i oddawałam głos przede wszystkim niezależnym, bezkompromisowym artystom z Polski i z zagranicy. Głośno przeciwstawiałam się w doprowadzaniu do ruiny mojego i waszego kraju przez rządzących na górze mafiozów, którzy odebrali nam z dnia na dzień ludzką godność.
Zobacz wideo Kiedy Coppola kręcił "Ojca chrzestnego", bohaterowie "Rio Connection" naprawdę kręcili mafijne interesy

Więcej informacji ze świata mediów znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Później stwierdziła, że zrobiła, co do niej należało, i pora iść dalej. Podkreśliła, że nie została zwolniona, odejście jest jej decyzją. - Mam nadzieję usiąść jeszcze przed mikrofonem Polskiego Radia, kiedy prezesem tej instytucji będzie osoba kompetentna, mająca pojęcie i szanująca idee publicznych mediów. Póki co, niecały miesiąc temu, na drugą kadencję została wybrana pani Agnieszka Kamińska - mówiła, dodając:

Była jedyną kandydatką na to stanowisko, a od 2020 roku pełni rolę jednoosobowego zarządu. Wniosek o przeprowadzenie konkursu został odrzucony. Można zatem powiedzieć, że była bezkonkurencyjna, tak jak bezkonkurencyjna okazała się w przypadku prowadzenia Polskiego Radia do ostatecznego upadku.

Bruce WillisCofnęli Złote Maliny dla Bruce'a Willisa. Przy okazji naprawili jeszcze jeden błąd

Zwróciła się także do rządu. Powiedziała, że wierzy, że "niedługo obudzimy się w lepszym świecie, w którym nie ma miejsca na jakąkolwiek przemoc w imię patologicznego dążenia do władzy, w którym dzieciaki LGBT+ nie będą musiały popełniać samobójstw, kobiety będą miały wolny wybór w kwestii własnych ciał, a ludzie nie będą musieli zamarzać i umierać w przygranicznych lasach".

Zamilska podziękowała szefowej radiowej Czwórki, swojemu wydawcy, osobom realizującym jej audycje oraz słuchaczom.

Natalia Zamilska"Nie wierzę w mit cierpiącego artysty". Utworami Polki zachwycają się legendy muzyki

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Więcej o: