Michał Szpak to barwny ptak. Kim jest Jowiszja? "Niektórzy powiedzą, że to bezczelność"

Po dłuższym okresie milczenia Michał Szpak rozpoczyna nowy etap w karierze. Jak czytamy w zapowiedziach jego najnowszego materiału, "Michał Szpak to nie opieranie wizerunku na skandalach, a po prostu osobowość, której granice przebiegają dużo dalej, niż sięga wyobraźnia". - Niektórzy powiedzą, że to bezczelność, inni - prowokacja, ktoś uzna to za piękne, ale jedyne, o co chodzi to po prostu wolność - mówi artysta przy okazji premiery teledysku do singla "Halo Wodospad".

Taneczny singiel "Halo Wodospad" - zdecydowanie inny od bardziej melancholijnej, pompatycznej strony Michała Szpaka - ukazał się kilka tygodni temu. W piątek 1 kwietnia odbyła się premiera wybuchającego kolorami klipu do piosenki. Zapowiedź teledysku jest pełna równie kolorowych fraz: "W teledysku widać bizancjum istoty [Szpaka - przyp. red.], przegląd faz, całość, która będzie się rozwijać". Utwór "Halo Wodospad" to zwiastun większego projektu, na który składa się ponad 30 kompozycji.

Zobacz wideo Kiedy Coppola kręcił "Ojca chrzestnego", oni naprawdę kręcili mafijne interesy

Michał Szpak: Jowiszja pozwala mi być jeszcze bardziej odklejonym

Główną postacią w nadchodzącym projekcie Szpaka jest (wcale nie taka tajemnicza) Jowiszja. - To alter ego, możliwość, żeby dać w pełni ujście wyobraźni i fantazji z szacunkiem do tych, którzy znają dotychczasowego Michała Szpaka. Przyjmuje rolę wyzwolicielki z okowów zahamowań i narzuconych standardów - wyjaśnia artysta. - Jowiszja pozwala mi być jeszcze bardziej odklejonym. Ona nie ma problemu z tym, żeby wyjść na scenę w stringach, a Michał Szpak już tak.

Jak wspomina wokalista, na etapie powstawania scenariusza do teledysku "Halo Wodospad" nie zdawał sobie sprawy, że "to będzie tak gigantyczne". Klip ma być wizualną opowieścią o tym, kim Michał Szpak był na różnych etapach życia. Z jednej strony - bardzo kolorowy i energetyczny, z drugiej - mroczny i wyniosły; jednocześnie nie brakowało mu też elegancji, skromności i klasy. Szpak ma różne oblicza, które pozornie układają się w chaos i są "za bardzo", jednak "Halo Wodospad" porządkuje ten chaos i prezentuje widzom swoistą wizytówkę rozszczepionej, a jednocześnie spójnej postaci Michała Szpaka.

 

Michał Szpak ma na koncie EP-kę "XI" z roku 2011 oraz dwa studyjne albumy: "Byle być sobą" (2015) i "Dreamer" (2018). Niedawno wziął udział w projekcie Polskie Znaki, na którego potrzeby nagrał utwór "Żegnam cię mój świecie wesoły".

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl >>.

Więcej o: