Bloki nie są już szare. Mrozu zamienia je w złoto. Album "Złote bloki" już dostępny

"Złote bloki" to szósty album Mroza, który ukazał się 1 kwietnia. Po gorącym przyjęciu płyt "Zew" i "Aura" artysta zabiera słuchaczy na wyprawę po osiedlu, które tętni wibracją muzyki soul, funk i oldschoolowego r'n'b.

- Nagrywanie energetycznych, dobrze nastrajających kawałków było dla mnie najlepszym antidotum na trudne czasy, w których żyliśmy przez ostatnie dwa lata - wspomina Mrozu. - Większość materiału powstawała wśród warszawskich bloków, a każda ucieczka z osiedla dawała podmuch gorącego inspirującego powietrza. Dziś, gdy czasy wcale nie są lżejsze, tym bardziej czuję, że pozytywny przekaz tego albumu będzie potrzebny.

Zobacz wideo Kiedy Coppola kręcił "Ojca chrzestnego", oni naprawdę kręcili mafijne interesy

Mrozu i jego pulsujące muzyką "Złote bloki"

Osiedlowym zwyczajem Mrozu zebrał swoją muzyczną paczkę. Na krążku usłyszymy złotych gości: donGURALesko i Ras - to ukłon do korzeni twórczości Mroza, gdy jeszcze produkował bity dla raperów. Vito Bambino w numerze "Za daleko" nadaje dodatkowego dynamizmu materiałowi i czyni singiel pretendentem do soundtracku wakacyjnych tras samochodowych. Ostatnim gościem jest Jarecki, którego głos w połączeniu z Mrozem brzmi, jakby byli ulepieni z tej samej bluesowo-funkowej gliny.

Do współprodukcji albumu artysta zaprosił po raz kolejny Dryskulla i gitarzystę Piotrka "Rubensa" Rubika, ale również DJ'a BRK, Roberta Cichego czy Kubę Galińskiego. Za miks i master odpowiada znany ze współpracy z czołówką polskiej sceny muzycznej Marcin Bors. Wielkie brawa należą się także wspomnianemu już Rasowi, czyli Arkowi Sitarzowi, z którym Mrozu napisał większość tekstów piosenek. Za okładkę płyty po raz trzeci odpowiedzialny jest Forin - projektant graficzny i graficiarz związany do lat z polską sceną hiphopową.

Tracklista "Złotych bloków" prezentuje się następująco:

 1. Złoto
 2. Betonowy las
 3. Poligon (feat. donGURALesko, Ras)
 4. Galacticos
 5. Za daleko (feat. Vito Bambino)
 6. Nogi na stół (feat. Jarecki)
 7. Palę w oknie
 8. Zima
 9. Kalifornia
 10. 4 dni
 11. Bez świadków (feat. Ras)

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl >>.

Więcej o: