Red Hot Chili Peppers wrócili z Johnem Frusciante. Cieszą się sobą na "Unlimited Love"

Red Hot Chili Pepper powrócili z nową płytą. "Unlimited Love" to pierwsze długogrające dzieło RHCP z udziałem Johna Frusciante od 2006 roku. To także ponowne kreatywne spotkanie grupy z Rickiem Rubinem, odpowiedzialnym m.in. za wielki sukces "Blood Sugar Sex Magik". Najnowszy album ukazał się 1 kwietnia.

- Naszym celem jest zatracić się w muzyce. Spędziliśmy tysiące godzin, razem i indywidualnie by nagrać najlepszy album, jaki potrafimy stworzyć. Jesteśmy wdzięczni, że udało nam się ponownie wejść razem do studia i raz jeszcze postarać się być lepszymi - mówią członkowie Red Hot Chili Peppers. - Przez całe dni, tygodnie i miesiące słuchaliśmy siebie nawzajem, komponowaliśmy, bawiliśmy się graniem, aranżowaliśmy, a wszystko z dbałością i konkretnym celem. Dźwięki, rytmy, wibracje, słowa i melodie po prostu nas zahipnotyzowały.

Zobacz wideo Kiedy Coppola kręcił "Ojca chrzestnego", oni naprawdę kręcili mafijne interesy

Red Hot Chili Peppers "gotowi na nadejście wielkiej fali"

- Chcieliśmy dać światu nieco światła, trochę podnieść ludzi na duchu i sprawić, by muzyka połączyła nas wszystkich. Każda z piosenek na "Unlimited Love" odzwierciedla nasze spojrzenie na świat. To nasza życiowa misja - dodają Anthony Kiedis, Flea, Chad Smith i John Frusciante. - Robimy wszystko, by być gotowymi na nadejście wielkiej fali. Ta płyta to przejażdżka przez sumę naszych przeżyć. Mamy nadzieję, że Wam się spodoba. Dajcie czadu! 

Płytę "Unlimited Love" jako pierwszy promował introspekcyjny, nasycony hipnotycznym perkusyjnym groovem i wyrazistym basem utwór "Black Summer". Nie zabrakło również soczystego gitarowego solo. Piosence towarzyszy teledysk, który wyreżyserowała ceniona w filmowym świecie Deborah Chow ("The Mandalorian", "Obi-Wan Kenobi"). W efekcie powstał nieco psychodeliczny filmowy klip z niezwykłymi zdjęciami.

 

John Frusciante, który powrócił do zespołu po ponad 15 latach, opowiedział nieco o muzycznych inspiracjach, kryjących się za "Unlimited Love" i pracy nad materiałem:

Kiedy wzięliśmy się za pracę nad albumem, graliśmy stare piosenki takich wykonawców, jak Johnny "Guitar" Watson, The Kinks, The New York Dolls czy Richard Barrett. Z czasem zaczęliśmy dodawać nowe pomysły, które stopniowo zmieniały się w pełnoprawne piosenki i po kilku miesiącach graliśmy już swoje, nowe numery. Wszystko powstawało bez wysiłku. Po prostu dobrze się bawiliśmy, grając cudze utwory, a jednocześnie tworząc swoje własne. Ta płyta to wyraz miłości i wiary w nas samych.

"Unlimited Love" to także powrót Red Hot Chili Peppers do współpracy z Rickiem Rubinem, który wyprodukował dla zespołu takie legendarne płyty jak "Blood Sugar Sex Magik" (1991), "Californication" (1999), "By The Way" (2002) czy "Stadium Arcadium" (2006). Oto bogata tracklista albumu:

 1. Black Summer
 2. Here Ever After
 3. Aquatic Mouth Dance
 4. Not The One
 5. Poster Child
 6. The Great Apes
 7. It’s Only Natural
 8. She’s A Lover
 9. These Are The Ways
 10. Whatchu Thinkin’
 11. Bastards of Light
 12. White Braids & Pillow Chair
 13. One Way Traffic
 14. Veronica
 15. Let ‘Em Cry
 16. The Heavy Wing
 17. Tangelo

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl >>.

Więcej o: