Kwiat Jabłoni łapie "Kometę" w locie. Teledysk do singla powstał w Teatrze Starym w Lublinie

Zespół Kwiat Jabłoni opublikował eledysk do kolejnego singla promującego album "Mogło być nic". Klip wyreżyserowany przez Kasię Sienkiewicz powstał w magicznej scenerii Teatru Starego w Lublinie. Przewijające się w kipie żywioły jeszcze mocniej podkreślają wyjątkowy i niezwykle emocjonalny tekst "Komety". Muzycy zaprezentowali jednocześnie odświeżoną wersję kompozycji, wzbogaconą o gitarę akustyczną oraz klarnet basowy.

Kwiat Jabłoni jest obecnie w trasie koncertowej z albumem "Mogło być nic". To najdłuższa seria występów w ich dotychczasowej karierze. Jeszcze do końca kwietnia muzyków będzie można spotkać między innymi w Szczecinie, Białymstoku, Toruniu czy Olsztynie. Finał trasy zaplanowany jest na 24 kwietnia. Kwiat Jabłoni zagra wtedy w wyprzedanym już klubie Stodoła.

Zobacz wideo Kiedy Coppola kręcił "Ojca chrzestnego", oni naprawdę kręcili mafijne interesy

"Kometa". Kwiat Jabłoni i kolejny singiel z przebojowej płyty "Mogło być nic"

Kwiat Jabłoni to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów młodego pokolenia. Kasia i Jacek Sienkiewiczowie mają na koncie dwa świetnie przyjęte albumy. "Niemożliwe" z 2019 roku bardzo szybko osiągnęło status podwójnej platyny, natomiast najnowsze dzieło "Mogło być nic" zadebiutowało na pierwszym miejscu oficjalnej listy sprzedaży i po czterech miesiącach również pokryło się platyną. Oryginalne brzmienie, milionowe wyświetlenia pod teledyskami oraz wyprzedane trasy koncertowe stały się ich znakiem rozpoznawczym. 

- Mówiliśmy między sobą niedawno, że jesteśmy z tej nowej płyty bardzo zadowoleni. Mnie się bardzo podoba m.in. to, że mamy dużo brzmień elektronicznych, wniesionych tutaj dzięki nieprzecenionemu doświadczeniu Wojtka Urbańskiego, który pokazał nam mnóstwo ciekawych zabiegów produkcyjnych - włącznie z szybkimi cięciami aranżacyjnymi o wręcz klubowym charakterze - mówił po premierze "Mogło być nic" w rozmowie z Gazeta.pl Jacek Sienkiewicz. - Ale żeby to skontrastować, to pomyślałem, żeby trzecią płytę zrobić całkowicie akustycznie. Zaprosić kilku muzyków i zrobić live session w stodole. Ale to luźny pomysł, pewnie jeszcze nam się tysiąc razy zmieni przed nagraniami. 

Koncertową namiastką w świecie "Mogło być nic" jest właśnie odświeżona wersja "Komety". Pojawia się tutaj nie tylko gitara akustyczna i klarnet basowy - uwadze fanów nie umknęło dodanie do nagrania wokalizy Kasi Sienkiewicz, którą do tej pory można było usłyszeć tylko na żywo.

 

Do tej pory Kasia i Jacek Sienkiewiczowie zagrali ponad 200 koncertów. Wyprzedali największe i najbardziej prestiżowe polskie sceny. Kwiat Jabłoni wystąpił między innymi na Open’er Festival, Spring Break Festival czy Pol’and’rock Festival, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Debiutujący zespół pod Małą Sceną zgromadził kilkadziesiąt tysięcy uczestników. Kwiat Jabłoni otrzymał Złotego Bączka – nagrodę publiczności dla najlepszego zespołu 25. edycji Pol’and’Rock Festival.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl >>.

Więcej o: