"Belle". Daria Zawiałow śpiewa w anime "najtrudniejsze piosenki w karierze"

1 kwietnia do polskich kin trafiło anime "Belle" w reżyserii nominowanego do Oscara Mamoru Hosody. To historia nastoletniej Suzu, która na co dzień jest nieśmiałą uczennicą liceum. W wirtualnym świecie U zmienia się jednak w wielką gwiazdę. Jednej i drugiej postaci w polskiej wersji językowej głosu użyczyła Daria Zawiałow, której możemy teraz posłuchać w dwóch piosenkach z filmu.

Do pracy nad polską wersją językową filmu "Belle" Stowarzyszenie Nowe Horyzonty zaprosiło Darię Zawiałow. Artystka ma na koncie wydany w zeszłym roku album "Wojny i Noce", który czerpie garściami z japońskiej popkultury. Jak przyznaje Daria, gdy usłyszała o możliwości użyczenia głosu głównej bohaterce filmu, nie wahała się ani sekundy i od razu przyjęła propozycję. Projekt "Belle" traktuje jako idealną klamrę zamykającą autorski album.

Zobacz wideo Kiedy Coppola kręcił "Ojca chrzestnego", oni naprawdę kręcili mafijne interesy

Daria Zawiałow śpiewa w anime "Belle". Do posłuchania utwory "Wietrze bądź" i "Daj mi swój głos"

Istotną częścią "Belle" jest muzyka - tytułowa postać jest wirtualną megagwiazdą, której głos zachwyca miliardy internautów. Darię czekało więc nie tylko wyzwanie aktorskie, ale także zmierzenie się z oryginalnymi piosenkami z filmu oraz napisaniem do nich polskich tekstów. Utwory wykonane pierwotnie przez Kaho Nakamurę to niezwykle wymagające wokalnie piosenki, które Daria sama uznaje za najtrudniejsze, z jakimi miała do czynienia w swojej karierze. Dwie z nich - "Wietrze bądź" oraz "Daj mi swój głos" są już do posłuchania we wszystkich serwisach streamingowych.

 

- To bardzo refleksyjny film. Realizator, Jacek Kasperek, z którym pracowałam nad dubbingiem w pewnym momencie, w środku sesji dubbingowej, powiedział mi ''Oho, właśnie nastąpiło połączenie z postacią'' - wtedy wiedziałam, że chyba dobrze mi idzie. I faktycznie, bardzo polubiłam moje bohaterki. Ciężko mi będzie się z nimi rozstać - powiedziała Zawiałow w rozmowie z Onetem

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl >>

Więcej o: