Sopocki Brasswood Fest vol. 0,2 ujawnia pierwszych artystów

Skubas, Waglewski & Pospieszalski, Mikromusic Acoustic Trio - znamy nazwiska pierwszych artystów, którzy wystąpią na tegorocznym Brasswood Fest. Impreza odbędzie się 6 sierpnia, tradycyjnie w sopockiej Operze Leśnej. Za kompozycję line up'u i organizację odpowiada twórca wydarzenia L.U.C., którego także zobaczymy na scenie wraz z unikatową formacją orkiestr - Rebel Babel Ensemble.

Brasswood Fest to wydarzenie, gdzie muzyka brassowa i elektroniczna nie tylko doskonale ze sobą brzmią, ale i świetnie się uzupełniają. Butikowy rozmiar sceny Opery Leśnej "LASY" pozwala utrzymać klimat imprezy nastrojowej o chilloutowej nucie. Wyjątkowość dopełnia bliskość sopockiej plaży, klimatyczne aranżacje świetlne i leśne otoczenie.

Zobacz wideo Kiedy Coppola kręcił "Ojca chrzestnego", bohaterowie "Rio Connection" naprawdę kręcili mafijne interesy

Kogo zobaczymy?

Brasswood Fest jest podzielony na moduły. Impreza zaczyna się spektakularnym uderzeniem Rebel Babel Brasswood Parade, która przemierzy sopockie ulice. Kilkudziesięciu muzyków z instrumentami dętymi zacznie swój muzyczny marsz na placu Przyjaciół Sopotu, a zakończy pod Operą Leśną. Pod wieczór rozpocznie się koncert, na którym usłyszymy m.in.: Skubasa, duet Waglewski & Pospieszalski czy Mikromusic Acoustic Trio w nastrojowych, kameralnych i akustycznych aranżacjach. Nie zabraknie też energetycznego koncertu autora BrassWood Fest – Łukasza L.U.C. Rostkowskiego z orkiestrami Rebel Babel Ensemble i kolejnymi artystami, których organizatorzy ujawnią wkrótce.

- W tym trudnym czasie kontynuujemy ideę naszego festiwalu, który już od trzech lat razem z orkiestrą Rebel Babel Ensemble buduje pomosty dialogu i tolerancji pomiędzy kulturami. Rok temu zagrali u nas zarówno polscy artyści, jak i francuscy, ukraińscy czy białoruscy. W tym roku z pewnością gościć będziemy wielu muzyków z Ukrainy, którym zadedykujemy nasz koncert galowy. Oprócz koncertów scenicznych nadal będzie można usłyszeć muzykę w jej oryginalnym kształcie i brzmieniu na akustycznej scenie "On Stairs" - mówi L.U.C.

Więcej informacji muzycznych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zachowaj spokój Netflix pokazał zwiastun "Zachowaj spokój". Nowy serial wg książki Harlana Cobena

Limitowana pula pierwszych 222 biletów z kolekcjonerskim magnesem już do nabycia na ebilet.pl. Współorganizatorem Brasswood Fest jest Bałtycka Agencja Artystyczna BART.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Więcej o: