Rammstein nie do poznania! Znów zaskakuje teledyskiem. Wideo do "Zick Zack" powstało w Polsce

Rammstein lubi intrygować, prowokować i zaskakiwać zarówno w wartstwie tekstowej i muzycznej, jak i przy realizacji wideoklipów. Tym razem wyjaśniły się plotki dotyczące inwestycji w pewną klinikę chirurgii estetycznej.

Na początku kwietnia zaczęła krążyć plotka, że zespół z Berlina zainwestował w klinikę piękna pod nazwą Zick Zack. Fani Rammsteina z całego świata zaczęli dzwonić na infolinię, by dowiedzieć się, o co chodzi. Teraz wszystko jest już jasne - Rammstein pokazał teledysk do nowego singla zatytułowanego "Zick Zack". 

Wojna w Ukrainie.Rosja zaostrza represje wobec dziennikarzy.

Zobacz teledysk do utworu Rammstein "Zick Zack"

Tekst i klip do singla "Zick Zack" poruszają temat kompulsywnej tendencji niektórych jednostek do samooptymalizacji. Nierzadko wiąże się to z bardzo radykalnymi zmianami w wyglądzie i intensywnym użyciem skalpela.

 

Pomysł na teledysk i klip powstały w Polsce - ekipa filmowa miała pracować na terenie szpitala psychiatrycznego w Pruszkowie. Reżyserował go Jörn Heitmann, który stał za kamerą na planach klipów do kilku piosenek zespołu, takich jak "Radio", "Ausländer", "Ich Will", "Amerika" i "Sonne".

Cyfrowa premiera singla i klipu odbyła się 7 kwietnia. Do fizycznego wydania singla Rammstein dołącza (stylizowane na popularne w latach 90. magazyny dla młodzieży) czasopismo "Zick Zack Magazine". 32-stronicowa gazeta, wyłącznie w języku niemieckim, zawiera historie, fotki i wywiady. Motywem przewodnim jest hasło "Ładniejszy, większy, twardszy". W magazynie znajdziemy też rubrykę z listami od czytelników pod szyldem "The Dr Flake Botox Box", plakat w rozmiarze XXL, sześć mniejszych plakatów oraz 30 ekskluzywnych naklejek Rammstein. Do pisma dołączony jest singiel na CD zawierający dwa utwory.

Więcej informacji muzycznych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"Zick Zack" ukaże się także na siedmiocalowym czarnym winylu. Usłyszymy na nim zarówno wersję singlową, jak i remiks w wykonaniu Boys Noize. Oba formaty fizyczne trafią do sprzedaży 13 kwietnia.

Zobacz wideo Mads Mikkelsen zastąpił Johnny'ego Deppa. Kiedyś to Depp znalazł się w podobnej sytuacji

Fani z całego świata mogli także odszukać specjalne Zeitkapsel ("Zeit" oznacza czas, więc chodzi oczywiście o kapsułę czasu, ze sprytnym nawiązaniem do tytułu albumu). Jedna z nich została odnaleziona w Krakowie, na terenach kompleksu poszpitalnego Wesoła, należącego do spółki Agencji Rozwoju Miasta Krakowa. Kapsuła zawierała tracklistę, album "Zeit" z autografami zespołu oraz bilety i pakiet podróżny na dowolny koncert Rammstein w Europie.

Britney SpearsPonoć "założyły, że kultura tego wymaga". Aferą piersiową media żyły przez lata

Przypominamy: premiera najnowszego albumu Rammstein "Zeit" już 29 kwietnia 2022.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: