Nowy festiwal w Warszawie! Zagrają m.in. Tame Impala, Jorja Smith i Celeste

Na polskiej mapie festiwalowej pojawi się w tym roku zupełnie nowy festiwal ON AIR. Organizatorzy imprezy, która odbędzie się na warszawskim Lotnisku Bemowo, ogłosili właśnie pierwsze gwiazdy.

Festiwal ON AIR ma być w pewnym sensie pożegnaniem lata - jest zaplanowany na 9-10 września. Pierwszymi ogłoszonymi gwiazdami są: Tame Impala, Jorja Smith,  Celeste, The Comet is Coming, Tash Sultana, Alexandra Savoir, Ralph Kamiński i Baasch.

Więcej informacji muzycznych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

ON AIR we wrześniu w Warszawie

Tame Impala przedstawiać nie trzeba. Dzięki hitowi "The Less I know The Better" zdobyli popularność na całym świecie, wyznaczając sobie tym samym pozycję na indie-rockowym szczycie. Jorja Smith zachwyci mieszanką autorskiego r’n’b, soulu i grime’u. Podczas ON AIR usłyszymy kawałki z jej najnowszego albumu "Be Right Back", wydanego w maju zeszłego roku. Dawkę eksperymentalnego jazzu z elementami elektroniki zapewni uczestnikom londyńska formacja The Comet is Coming znana ze swojego unikatowego, psychodelicznego brzmienia. 

Celeste to z kolei zwyciężczyni plebiscytu BBC Sound Of 2020, która słynie ze swoich wyjątkowych występów na żywo. Brytyjsko-jamajska wokalistka zagra utwory ze swojego debiutanckiego albumu "Not Your Muse", który ukazał się zimą zeszłego roku.

CelesteCeleste: Musiałam skończyć pewne znajomości, aby odnaleźć siebie w życiu z muzyką

Multiinstrumentalistka Tash Sultana zaprezentuje swoje unikatowe one-woman show. Zagra zarówno swoje największe hity takie jak "Jungle" czy "Pretty Lady" jak i kawałki ze swojego ostatniego albumu z 2021 roku pt. "Terra Firma".

Ralph Kamiński zagra poruszające show, na którym nie zabraknie jego największych hitów i coverów, które mieliśmy okazję usłyszeć na jego najnowszym albumie "Kora".

Zobacz wideo Ralph Kaminski: Kiedyś największym marzeniem było zagrać na scenie alternatywnej festiwalu w Opolu

Alexandra Savior, jak na przedstawicielkę dream popu przystało, zagra romantyczny koncert, który przywróci wspomnienia o wakacyjnej miłości. Baasch - jeden z dwóch pierwszych polskich reprezentantów ON AIR, pokaże tym razem nie sportową, a muzyczną Warszawę, którą wypełnią dźwięki synth-popu i alternatywy ozdobione magicznym wokalem artysty.

Rammstein - Zick ZackRammstein nie do poznania! Wideo do "Zick Zack" powstało w Polsce

Jak opisują imprezę organizatorzy, ON AIR to mieszanka klimatu londyńskiego Lovebox i legendarnej Lollapaloozy przeniesiona do tętniącej życiem Warszawy. Ideą festiwalu jest łączenie różnych gatunków muzycznych - od indie rockowych szlagierów, przez pop i hip-hop po muzykę eksperymentalną. 

Bilety już w sprzedaży.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: