Maneskin dołącza do akcji Stand Up For Ukraine. "Jakim cudem potraficie w nocy zasnąć?"

8 kwietnia gwiazdy rozrywki i sportu włączyły się w akcję Stand Up for Ukraine, której inicjatorem jest organizacja Global Citizen. Celem akcji było opublikowanie w mediach społecznościowych jak największej liczby wiadomości o możliwościach wsparcia dla Ukrainy, jak również apeli o rozwiązanie humanitarnego kryzysu. Z mocnym przesłaniem do swoich odbiorców zwrócił się zespół Maneskin.

"Uchodźcy na Ukrainie i na całym świecie potrzebują pilnej pomocy humanitarnej. Wykorzystujemy nasz głos, aby wezwać do działania - i ty też możesz" - napisali na Twitterze członkowie włoskiej grupy Maneskin, nawołując do udziału w akcji Stand Up for Ukraine. Na profilu zespołu pojawiło się wideo z nowym utworem, w którym czarno-białe ujęcia członków Maneskin przeplatają się ze zdjęciami i filmami ze strefy działań wojennych w Ukrainie. 

Zobacz wideo Mieszkańcy Borodzianki po wyzwoleniu opowiadają swoje historie. "Chciał mnie zabić"

Gwiazdy z zasięgami ruszają na pomoc Ukrainie - i nie tylko

W ramach kampanii Stand Up for Ukraine gwiazdy zachęcają użytkowników mediów społecznościowych do nagrywania wideo, w których zawarte będą istotne informacje dotyczące wsparcia dla Ukrainy, ale i innych krajów ogarniętych wojną, takich jak Jemen, Sudan Południowy czy Afganistan. Maneskin przygotował uderzający klip z fragmentem piosenki, której tekst brzmi:

Jakim cudem potraficie w nocy zasnąć? Jakim cudem jesteście w stanie zamknąć oczy, mając tyle istnień na rękach? / Stoicie sami na wzgórzu, używając tego paliwa do zabijania / Nie będziemy się temu biernie przyglądać - patrzcie, jak tańczymy

Wcześniej udział w Stand Up for Ukraine potwierdzili: The Weeknd, Adam Durica, Aitana, Alanis Morissette, Alejandro Sanz, Alexandra Stan, Angélique Kidjo, Annie Lennox, Billie Eilish, Billy Joel, Celine Dion, Chris Isaak, Chris Rock, Demi Lovato, Elton John i David Furnish, FINNEAS, Garth Brooks i Trisha Yearwood, Gloria Steinem, Green Day, Herbert Grönemeyer, Hugh Jackman i Deborra-lee Furness, Igo, Jon Batiste, Jonas Brothers, Juanes, Kacey Musgraves, Katy Perry, Leon Bridges, Luke Combs, Madonna, Miley Cyrus, Mirai, Ozzy Osbourne, Pearl Jam, Pharrell Williams, Priyanka Chopra Jonas, Radiohead, Red Hot Chili Peppers, Ryan Tedder, Sarsa, Shaquille O’Neal, Stevie Nicks, Stevie Wonder, Tame Impala, U2, Usher, Vito Bambino i Young Leosia.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl >>.

Więcej o: