Jack White zaręczył się na scenie podczas koncertu. Kilka chwil później wziął ślub

Ostatni piątek był dla Jacka White'a naprawdę intensywny. Artysta wydał nowy album "Fear of the Dawn", wykonał hymn USA podczas meczu baseballa i rozpoczął trasę koncertową w swoim rodzinnym Detroit. Żeby zakończyć dzień z odpowiednią pompą, White w trakcie koncertu oświadczył się swojej dziewczynie, wokalistce Olivii Jean. Narzeczeni postanowili nie tracić czasu i pobrali się na bisach.

Olivia Jean to piosenkarka związana z wytwórnią Third Man Records, założoną przez White'a w 2001 roku. W piątkowy wieczór Jean otworzyła swoim występem pierwszy koncert na trasie "The Supply Chain Issues" w Masonic Temple Theatre, jednej z najbardziej znanych hal koncertowych w Detroit. Show samego Jacka White'a przebiegało bez niespodzianek aż do chwili, gdy artysta zaprosił Olivię Jean na scenę, żeby zaśpiewała w chórkach podczas utworu "Hotel Yorba". Później było już tylko ciekawiej.

Zobacz wideo Rozpad zespołu na scenie? Najsłynniejsze muzyczne konflikty [Popkultura]

Jack White pobrał się podczas własnego koncertu. "Mam pytanko"

Jak podaje lokalna prasa, wykonując "Hotel Yorba", niebieskowłosy White przedstawił Jean jako swoją dziewczynę i powiedział: "Bardzo ją kocham". W tekście piosenki padają słowa "Let's get married", które w piątek były specjalnym sygnałem - zespół White'a się wyciszył, a w pobliżu pojawił się asystent artysty i zaczął nagrywać całe zajście. Jack White poprosił ukochaną, żeby przywitała się z publicznością, po czym powiedział: - Mam do ciebie pytanko, Olivio Jean. Wyjdziesz za mnie?

Jean nie ukrywała zaskoczenia i wzruszenia - na telebimach widzowie mogli obserwować, jak zapłakana wokalistka przyjmuje oświadczyny. White z zespołem dokończyli piosenkę, po czym dumny artysta zniósł świeżo upieczoną narzeczoną ze sceny. Kiedy przyszła pora na bisy, na scenie pojawili się ponownie nie tylko zakochani, ale również Ben Swank, współzałożyciel Third Man Records i prawa ręka Jacka White'a, a także matka White'a. Swank udzielił swojemu przyjacielowi i jego ukochanej ślubu; w środku błyskawicznej ceremonii na scenę zdążył wparować ojciec Olivii Jean, którego White poprosił o błogosławieństwo. Świadkami zaślubin byli basiści z zespołów Jean i White'a.

 

Olivia Jean jest trzecią żoną Jacka White'a; wcześniej założyciel The White Stripes był żonaty z Meg White (1996-2000) oraz Karen Elson (2005-2013). Po piątkowych emocjach w niedzielny wieczór państwo White zagrają w Grand Rapids. Przebić ślubną niespodziankę będzie trudno, ale kto wie, jak wysoko zakochanych poniosą fale miłosnej euforii... 

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl >>.

Więcej o: