"Do broni!". 18 ukraińskich raperów w jednym utworze

18 artystów z Ukrainy nagrało utwór "Do broni", który ma wspierać żołnierzy. Ponieważ udział wzięli ludzie nawet z rejonów, gdzie obecnie toczą się walki, powstał w nietypowy sposób.

Niektórzy do nagrania swoich partii wykorzystali smartfony, inni dyktafony. Także wideoklip to zlepek materiałów pokazujących nagrania różnej jakości - widać na nich zarówno raperów, jak i medyków czy członków Sił Zbrojnych.

18 ukraińskich raperów w "Do boju" - zobacz teledysk

Refren jest niezwykle prosty, to powtarzające się zwroty "do broni!" i "wszyscy". W zwrotkach padają m.in. takie słowa: "zginą wrogowie nasi, imperium zła upadnie". Utworu można posłuchać w serwisach streamingowych, klikając w ten link. Wideoklip, na który nałożono ograniczenia wiekowe, można oglądać w serwisie You Tube:

 

Przy "Do boju" pracowali zarówno młodzi, jak i dojrzali raperzy. Ci, którzy mieszkają w różnych regionach Ukrainy, jak i za granicą, m.in. w Wielkiej Brytanii. Przy klipie twórcy napisali: "'Do boju' to utwór i wideo wspierające Siły Zbrojne Ukrainy, do którego dołączyło 18 artystów jako stowarzyszenie twórcze WATAGA. WATAGA to pierwsze ogólnoukraińskie stowarzyszenie artystów rapu, które zebrało się, aby przyczynić się do walki z agresorem na froncie informacyjnym i kulturalnym".

Więcej informacji o wojnie w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wśród nich są m.in. PVNCH, Tru Myself, Zombo, Masta Malione, Alexjazz, KEYSEE oraz C23. Producentem dźwięku jest Alfa, beatmakerem Lester. Pod klipem na You Tubie znajdują się odnośniki do mediów społecznościowych poszczególnych twórców.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Więcej o: