Burzliwe love story w nowym singlu Igo pod tytułem "Brudas"

Po niekwestionowanym sukcesie "Heleny" Igo oddaje w ręce słuchaczy drugi singiel, który zwiastuje solowy album charyzmatycznego wokalisty. Kiedy można spodziewać się premiery debiutanckiego krążka?

Po wieloletnim graniu z chłopakami z zespołu Clock Machine oraz kooperacji w elektronicznym duecie Bass Astral x Igo, w styczniu bieżącego roku Igo postanowił przeżyć swój debiut raz jeszcze i zaprezentował singiel zwiastujący początek solowej muzycznej drogi.

Zobacz wideo Daniels, czyli Dan Kwan i Daniel Scheinert - artystyczny duet jakich mało [Popkultura]

Igo, Vito, Bartek i Alex. We czwórkę napisali "Brudasa"

Po sukcesie, jaki odniosła popowa "Helena", Igor Walaszek wraca do słuchaczy z nowym utworem zatytułowanym "Brudas". Jest to już drugi polskojęzyczny utwór, chociaż artysta nie wyklucza, że na jego płycie znajdą się również piosenki w języku angielskim.

- Nad "Brudasem" pracowaliśmy w cztery osoby. Tekst napisałem wspólnie z Vito Bambino, a muzykę razem z Bartkiem Dziedzicem i Alexem Krzyżanowskim - opowiada Igo. - Muzycznie chcieliśmy oddać klimat hip-hopu z końca lat dziewięćdziesiątych. Można to usłyszeć w chóralnych refrenach i bujających zwrotkach. Natomiast warstwa tekstowa jest swoistą kontrą do typowej historii miłosnej znanej z większości romantycznych piosenek. Jest tu miejsce zarówno na łzy, jak i szczęście - tak jak w życiu. Zresztą posłuchajcie sami.

 

W marcu Igo ogłosił przesunięcie koncertów zaplanowanych w ramach jego debiutanckiej solowej trasy. Zapowiedziane do tej pory występy:

  • 20.11 / Wrocław / A2
  • 24.11 / Łódź / Wytwórnia
  • 25.11 / Gdańsk / Stary Maneż
  • 03.12 / Bydgoszcz / Fabryka Lloyda
  • 04.12 / Poznań / Tama
  • 06.12 / Kraków / Klub Studio
  • 11.12 / Warszawa / Progresja
  • 12.12 / Katowice / Miasto Ogrodów

- Miło nam także poinformować, że będzie to trasa z płytą, a w przyszłym miesiącu premierę będzie miał drugi singiel! Widzimy się już naprawdę niedługo - podczas letnich festiwali - dodaje ekipa Igo. Czekamy z niecierpliwością!

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl >>.

Więcej o: