"Live at Glastonbury 2007". Wyjątkowe wydanie koncertu Amy Winehouse na podwójnym winylu

W 2007 roku Amy Winehouse dała niezapomniany koncert na głównej scenie festiwalu Glastonbury. Z okazji 15-lecia show oraz w związku z powrotem imprezy do kalendarza w 2022 roku postanowiono po raz pierwszy wydać na płycie zapis wspaniałego występu legendarnej wokalistki na Pyramid Stage. Premiera wydawnictwa zaplanowana jest na 3 czerwca.

Tego samego dnia, 22 czerwca 2007 roku, brytyjska gwiazda pojawiła się na jeszcze jednym koncercie na Glastonbury, tym razem na znacznie mniejszej, Jazz World Stage. Cały koncert Amy Winehouse z Pyramid Stage wytłoczony został na dwóch winylowych płytach. Okładka zawiera przedmowę napisaną przez Emily Eavis, współorganizatorkę Glastonbury.

Zobacz wideo "Na tym festiwalu nie liczy się to, co się gada, tylko to, co się gra". Wywiad z Arturem Rojkiem

Koncert Amy Winehouse z Glastonbury na winylu

Amy Winehouse zadebiutowała w 2003 roku albumem "Frank", po którym porównywana była do Billie Holiday. Największą popularność przyniósł jej jednak wydany trzy lata później drugi i ostatni longplay "Back to Black".

– Napisałam album o kiepskiej sytuacji, z którą musiałam się zmierzyć. Jestem bardzo dumna z tej płyty. Tak naprawdę tu wszystko się dla mnie zaczyna i kończy - mówiła Winehouse o płycie, którą promowała podczas Glastonbury w 2007 roku. "Back To Black" ukazał się w październiku 2006 i zawierał single "Rehab", "You Know I’m No Good", "Back To Black", "Tears Dry On Their Own" oraz "Love Is A Losing Game".

Krążek pokrył się trzynastokrotną platyną w Wielkiej Brytanii, a na całym świecie sprzedał się w ponad 19-milionowym nakładzie. Amy Winehouse otrzymała Grammy w kategoriach: Najlepsza nowa artystka, Piosenka roku, Płyta roku, Najlepsze wykonanie piosenki pop przez wokalistkę ("Rehab"), Najlepszy popowy album wokalny.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl >>.

Więcej o: