John Legend odwołuje koncerty. Europejską trasę miał zacząć w Kijowie

28 czerwca John Legend miał zagrać koncert w ramach trasy "Bigger Love Tour" w krakowskiej Tauron Arenie. W piątek organizator imprezy ogłosił jednak, że występ się nie odbędzie. Jako powód odwołania koncertu podano "obecną sytuację geopolityczną oraz skutki pandemii". Przed Krakowem Legend planował odwiedzić Kijów.

"W imieniu Johna Legenda oraz organizatora wydarzenia z przykrością przekazujemy smutną dla nas wszystkich wiadomość. Koncert artysty w Krakowie zostaje odwołany ze względu na obecną sytuację geopolityczną oraz skutki pandemii. Mocno wierzymy, że spotkamy się w lepszych i spokojniejszych czasach, które – mamy nadzieję – wkrótce nastąpią" - napisała w mediach społecznościowych w piątek firma Good Taste Production.

Zobacz wideo Świąteczny klasyk, który John Legend odarł z seksizmu

John Legend rezygnuje z koncertów w Polsce i na Węgrzech

Po wiosennej rezydencji w Las Vegas John Legend latem odwiedzi Luksemburg, Holandię, Francję, Finlandię i Włochy. Wcześniej koncerty planowano również w Kijowie, Krakowie i Budapeszcie. "Obecna sytuacja wojenna nie pozwala na to, by te plany zrealizować" - pisze węgierski dystrybutor biletów. 

Na początku kwietnia John Legend pojawił się na gali rozdania nagród Grammy z najnowszym utworem "Free", który wykonał tuż po przemówieniu prezydenta Ukrainy. Wołodymyr Zełenski apelował, żeby także poprzez muzykę mówić prawdę o agresji rosyjskiej na Ukrainę. - Nasi muzycy noszą pancerze zamiast smokingów. Śpiewają dla rannych w szpitalach, nawet dla tych, którzy ich nie słyszą. Ale muzyka i tak się przebije - mówił i dodał:

Co może być największym przeciwieństwem muzyki? Cisza zrujnowanych miast i ludzi.

- Wypełnijcie ciszę waszą muzyką. Wypełnijcie ją dzisiaj, mówiąc o naszej historii. Mówcie prawdę w waszych mediach społecznościowych, telewizji. Wspierajcie nas na każdy możliwy sposób, każdy, poza ciszą. Wtedy przyjdzie pokój - mówił Zełenski. Zaraz po tych słowach Legend zagościł na scenie w towarzystwie Siuzanny Iglidan, Miki Newton oraz Ljuby Jakimczuk, artystek pochodzących z Ukrainy.

 

John Legend udziela się nie tylko jako muzyk, ale i aktywista. W 2016 roku ruszył z kampanią #FREEAMERICA, która ma na celu nagłośnienie problemów systemu więziennictwa w Stanach Zjednoczonych oraz pomagać niesłusznie oskarżonym.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl >>.

Więcej o: