Kolejni raperzy na CLOUT Festival. W lipcu w Warszawie m.in. Jack Harlow i Maxo Kream

CLOUT Festival odsłania kolejne karty. Do line-upu tegorocznej edycji, która odbędzie się w Warszawie w dniach 13-14 lipca, dołączają: Uno The Activist, Maxo Kream, Key Glock i Jack Harlow. Do tej pory organizatorzy ogłosili występy takich raperów jak: DaBaby, Ferg, City Morgue czy Malik Montana.

"CLOUT" to słowo pochodzące z angielskiej mowy potocznej, oznaczające: siłę, sławę, pieniądze, wpływy i styl, czyli wszystko to, z czym kojarzą się raperzy. To właśnie dlatego na CLOUT Festival wystąpi aż dziesięciu artystów światowego formatu oraz sześciu czołowych raperów z naszego kraju. Większość zagranicznych muzyków odwiedzi Polskę po raz pierwszy. Sprawdźcie, kto dołączył do koncertowej ekipy.

Zobacz wideo POPKultura, odc. 111

UnoTheActivist, Maxo Kream i Jack Harlow na CLOUT Festiwal już w lipcu

UnoTheActivist to raper i producent urodzony w Atlancie, który zaczął nagrywanie muzyki pod pseudonimem Johnny Ace w 2011 roku. Tworzył grupę o nazwie TFZ wraz ze swoim ówczesnym bliskim przyjacielem Playboiem Carti. Mimo, że obaj obrali ścieżkę solowej kariery, to relacja 5 lat później przerodziła się w powstanie legendarnego hitu "WHAT".

Po wydaniu pierwszego mixtape’u zatytułowanego "No More Thotties" Uno podbił szturmem undergroundową scenę w Stanach. Przez lata eksperymentował z brzmieniem, aby w 2020 wydać swój długo wyczekiwany legal – "8". Album zawierał takie kawałki jak "Das Him" czy "Night Mode". W 2021 roku wypuścił trylogię "UNOVERSE" oraz wspólny album z MadeinTYO. UnoTheActivist wystąpi w Polsce po raz pierwszy 13 lipca na CLOUT Festival.

Maxo Kream przygodę z rapem rozpoczął od nagrywek w składzie Kream Clicc, a szerszy rozgłos zyskał, wrzucając do sieci swoją wersję "Rigamortus" Kendricka Lamara. Obecnie jest jednym z popularniejszych reprezentantów Houston. Gościnnie pojawił się u boku Playboi Cartiego w kawałku "Fetti" i w "Choppa" Freddiego Santany. Street credit Maxo łatwo ocenić po gościach na jego płytach. Na "Brandon Banks" pojawili się Travis Scott, Megan Thee Stallion, Schoolboy Q i A$AP Ferg, natomiast na ostatnim krążku zatytułowanym "WEIGHT OF THE WORLD" usłyszeć można A$AP-a Rocky'ego, Dona Tolivera oraz Tylera the Creatora w świetnym singlu "BIG PERSONA". Maxo Kream wystąpi na CLOUT Festival 14 lipca. 

Key Glock to 24-letni raper pochodzący z Memphis. W 2017 roku wydał swój pierwszy mixtape zatytułowany "Glock Season" pod szyldem Paper Route Empire należącym do Young Dolpha. Relacja tej dwójki była wyjątkowa. W 2019 roku wydali wspólny album "Dum and Dummer", który zadebiutował na 8. miejscu listy Billboard 200 i był trampoliną w karierze Glocka. Po śmierci Young Dolpha Key Glock dodał usunięty już post, w którym opisał przyjaciela słowami "my lefthand man, my brother, my cousin, my mentor, and drank partner". W 2020 Key Glock wydał krążek zatytułowany "Yellow Tape", który w tym roku doczekał się kontynuacji. Na drugiej części, która reklamowana była viralowym billboardem 3D, znalazł się hit "Ambition For Cash". Jeśli jesteś prawdziwym fanem Memphis, to 13 lipca musisz być na koncercie Key Glocka na CLOUT Festival 2022

Na koniec wisienka na torcie: Jack Harlow. 24-letni raper pochodzi z Louisville w stanie Kentucky i dał się poznać szerszej publice po wydaniu utworu "WHATS POPPIN" na kanale Cole’a Benetta. Kawałek zyskał status sześciokrotnej platyny i dzięki niemu rok później Jack znalazł się w zestawieniu Freshman XXL. Tego samego roku wydał świetną płytę zatytułowaną "That’s What They All Say", na której gościnnie wystąpili m.in.: Lil Wayne, DaBaby i Lil Baby.

W 2021 roku Harlow podjął głośną współpracę z Lil Nas X-em przy utworze "INDUSTRY BABY". Okazała się ona strzałem w dziesiątkę, bo kawałek zadebiutował jako numer 1 na liście Bilboard, a na samym Spotify ma już ponad miliard wyświetleń. Kanye West, który był współproducentem tego utworu, umieścił Jacka w topowej piątce raperów działających obecnie na scenie.

Od tego czasu Harlow się nie zatrzymuje. Jego najnowszy singiel "First Class", wykorzystujący motywy z hitu Fergie "Glamorous", jest numerem 1 Spotify i Apple Music. Zyskał także miano najszybciej sprzedającego się utworem tego roku w Stanach. Co więcej, utwór zapowiada nowy album Jacka, który będzie miał premierę już 6 maja.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl >>.

Więcej o: