Jean-Michel Jarre i spektakularny koncert w wirtualnej katedrze Notre-Dame. Widowisko pokaże TVP2

W 2020 roku internauci mieli niebywałą okazję spędzić sylwestrowy wieczór w towarzystwie Jeana-Michela Jarre'a, który z francuskim start-upem VRrOOm przygotował spektakularny koncert "Welcome to the Other Side" w wirtualnej katedrze Notre-Dame de Paris. W Poniedziałek Wielkanocny niezwykłe show doczeka się telewizyjnej retransmisji - o godz. 20:15 pokaże je TVP2.

"Welcome to the Other Side" to koncert, który zgodnie z założeniem organizatorów miał - poza futurystycznym wejściem w rok 2021 - rozpalić iskierkę nadziei na zakończenie mrocznych czasów, które nadal nie odpuszczają. Występ Jeana-Michela Jarre'a pod patronatem UNESCO jest wirtualnym zaproszeniem do Paryża, "Miasta Światła, tętniącej życiem metropolii oraz siedziby najsłynniejszej na świecie katedry, która zajmuje wyjątkowe miejsce w zbiorowej świadomości oraz jest symbolem siły i światowego dziedzictwa, które nas łączy".

Zobacz wideo POPKultura, odc. 111

Jean-Michel Jarre z kolejnym wprowadzeniem w nowe czasy

31 grudnia 2020 roku Jean-Michel Jarre zagrał na żywo w studiu położonym w pobliżu Notre-Dame w Paryżu. W tym samym czasie jego awatar występował w wirtualnej katedrze. Na 45-minutowy koncert złożyły się utwory z nominowanego do nagrody Grammy albumu "Electronica", a także z nowych wersji klasyków "JMJ", "Oxygène" i "Equinoxe".

- Rzeczywistość wirtualna jest dziś dla koncertów tym, czym kino było dla teatru na początku jego istnienia, rodzajem ciekawostki. Wierzę, że VR stanie się jutro samodzielnym sposobem ekspresji - mówił Jean-Michel Jarre. Wyjątkowe wizualizacje stworzone przez Jarre'a i zespół firmy VRrOOm rozbłysły w grudniu 2020 roku w sercu Paryża dzięki unikalnej laserowej scenografii 3D.

- "Welcome to the Other Side" to zaproszenie do przejścia na drugą stronę lustra, aby przenieść się z fizycznego świata koncertów do wirtualnego świata fantasy - zapowiadali organizatorzy wydarzenia, którzy podkreślali, że to "kamień milowy w wyznaczaniu nowych standardów muzycznej rozrywki jutra". Jean-Michel Jarre, którego koncerty pobiły światowe rekordy pod względem liczby widzów i odbywały się w wielu z najbardziej znanych miejsc na naszym globie, pozostawił trwały ślad na światowej muzyce.

W Sylwestra 2020/21 "Welcome to the Other Side" obejrzało ponad 75 mln widzów. W Poniedziałek Wielkanocny show zostanie wyemitowane pod hasłem "French Touch" o godz. 20:15 na antenie TVP2.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl >>.

Więcej o: