Julia Wieniawa coraz bliżej wydania debiutanckiej płyty. W nowym singlu prosi: "Nie mów"

Julia Wieniawa przygotowuje się do premiery debiutanckiej płyty, która ukaże się jeszcze przed wakacjami. Po singlach "Na Darmo" i "Rozkosz" przyszedł czas na kolejną zapowiedź krążka. Za tekst do "Nie mów" odpowiedzialny jest Marcin Januszkiewicz, zaś muzyka powstała we współpracy z Mikołajem Dobberem.

- Uwielbiam zabawę formą. Takie jest właśnie "Nie mów" zarówno w warstwie muzycznej, jak i wizualnej. Do współpracy przy tym utworze – za namową mojego chłopaka – zaprosiłam producenta Mikołaja Dobbera oraz tekściarza Marcina Januszkiewicza, którzy zaproponowali mi nawiązanie do dźwięków lat 90. i 2000. To vibe, który kocham od dzieciństwa, dlatego uznałam, że ta piosenka musi być singlem - mówi Julia Wieniawa. Aktorka i wokalistka dodaje, że "klipy traktuje jako swoiste filmy krótkometrażowe" i w przypadku "Nie mów" proponuje "gangsterską nowelę z ikoniczną obsadą".

Zobacz wideo Julia Wieniawa nie chciała zagrać w filmie Vegi. Wyjaśniła, dlaczego

Julia Wieniawa zaprasza na "gangsterską nowelę" w teledysku do utworu "Nie mów"

Członkami wspomnianej "ikonicznej obsady" zostali Dawid Ogrodnik, Cezary Pazura i Ten Typ Mes, którzy wcielają się w role mafijnych bossów. Niestety, każdy z nich kończy marnie po spotkaniu z mszczącą się po śmierci męża Julią Wieniawą. Za scenariusz i reżyserię odpowiedzialna jest Kinga Brocka, a za produkcję – best regards prdctn.

- Chciałam stworzyć historię, w której mocnym akcentem będzie motyw "nie zadzieraj z dziewczynami", a jeszcze bardziej zależało mi na tym, żeby klip był dobrą zabawą dla Julki, aktorów i ekipy - wyjaśnia Kinga Brocka. - Stąd pomysł na Julkę w roli wkurzonej żony w gangsterskim przejaskrawionym światku. Wszystko z przymrużeniem oka i z estetycznym kiczem. Takim creme de la creme był casting – ważny w procesie tworzenia tych postaci.

 

Julia Wieniawa to młoda aktorka i wokalistka. Znana ze swoich ról w serialach oraz filmach, ostatnio poszerza działalność muzyczną. Pod koniec 2016 roku na albumie Flirtini "Heartbreaks & Promises, Vol. 3" ukazał się utwór "Na zawsze", który szybko stał się hitem. To zaowocowało podpisanym rok później kontraktem płytowym z wytwórnią Kayax. Single "Oddycham", podwójnie platynowy "Nie muszę" i liryczna ballada "SMRC" podbiły serca fanów. Po krótkiej przerwie Wieniawa zaprezentowała duet z Maciejem Musiałowskim w utworze "Zabierz tę miłość" (16 mln odtworzeń na YouTube) oraz liryczny, kobiecy cover przeboju Skubasa pt. "Nie mam dla Ciebie miłości", przygotowany na XX-lecie działalności Kayaxu. Premiera pierwszej długogrającej płyty Julii Wieniawy jest zaplanowana na czerwiec.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl >>.

Więcej o: