Wojciech Waglewski z okazji swoich urodzin zrobił nam prezent. Oto "Bezruch"

W dniu urodzin Wojciecha Waglewskiego ukazuje się drugi utwór z zapowiadanego na jesień albumu grupy Voo Voo. Tym razem zespół zaprosił do współpracy Hanię Rani - wybitną i uznaną na świecie kompozytorkę, pianistkę i wokalistkę.

Po doskonale przyjętym pierwszym singlu "Łajba", który zespół nagrał z udziałem Mashy Natanson, nadeszła pora na nowy "Bezruch". To słodko-gorzka kołysanka, która niczym balsam dla duszy, jest chwilą wytchnienia od skrzeczącej dookoła rzeczywistości.

Zobacz wideo Agora Muzyka Showcase. Artyści ujawnili swoje plany muzyczne na nadchodzące miesiące.

Voo Voo i Hania Rani prezentują "Bezruch"

Nastrojowemu utworowi towarzyszy klip, którego autorką jest Weronika Maria Izdebska. Czarno-białe zdjęcia powstały na Islandii. Spokój, cisza, "Bezruch"...

 

Można nie tylko zobaczyć klip w serwisie YouTube. Utwór jest także dostępny we wszystkich serwisach streamingowych. 

Voo Voo powstało jeszcze w 1985 roku, pierwsza płyta ukazała się już rok później. Grupa zaczynała od twórczości mrocznej, nieco surrealistycznej, jednak z biegiem lat w muzyce i tekstach pojawiało się coraz więcej dynamiki, słuchać też wyraźny zwrot w stronę pogodniejszych tematów oraz klimatów. Muzycy znani są ze sprawnego mieszania różnych gatunków takich jak rock, jazz i folk. Dużą siłą ich utworów jest także warstwa liryczna piosenek, która szczególnie zapada w pamięć słuchaczy.

Więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Warto zauważyć, że każdy z licznych albumów ma charakter osobny, za każdym razem pojawia się nowy i dominujący styl. Słuchacze cenią sobie grupę szczególnie za wyśmienite i żywiołowe koncerty.

Zapowiadana na jesień premiera nowego albumu zakończy blisko dwuletnią przerwę w działalności wydawniczej muzyków. Poprzednim tytułem był wypuszczony z pomocą Narodowego Centrum Kultury album "ANAWA 2020, a przed nim na rynku ukazała się płyta "Za niebawem" z 2019 roku. Wtedy do zespołu dołączyły Natalia i Paulina Przybysz, razem ze swoją mamą Anną. Pojawił się także 27-osobowy perkusyjny zespół szkoły Ritmo Bloco.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina. 

Hania Rani to wielokrotnie nagradzana pianistka, kompozytorka i muzyk. Pochodzi z Gdańska, a swoje życie dzieli między Warszawę, gdzie mieszka, a Berlin, gdzie studiowała i często pracuje. Studiowała na renomowanym Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz w Niemczech. Hania zdobyła uznanie krytyków i odniosła wielki sukces na listach przebojów w Polsce i Wielkiej Brytanii już dzięki debiutanckiemu solowemu albumowi.

Pełen obraz jej osoby można uzyskać dopiero po usłyszeniu jej muzyki, łączącej emocjonalne brzmienie fortepianu, eteryczny wokal oraz subtelne syntezatory. Jej utwory można usłyszeć w pełnometrażowych filmach fabularnych oraz kultowych, europejskich salach koncertowych, a w Polsce zyskała wyróżnienia od szerokiej branży muzycznej, w tym poprzez wielokrotne nominacje do Fryderyków.

Więcej o: