Dwa polskie albumy w topowej dziesiątce nowych płyt na Spotify. Sukces sanah i Sentino

Sanah i Sentino pochodzą z różnych muzycznych światów. Teraz mają jednak wspólne powody do radości. Ich albumy, "Uczta" oraz "Megalomania", trafiły do zestawienia najpopularniejszych nowych albumów na świecie na Spotify. W ubiegły weekend sanah udało się dotrzeć do czwartego miejsca, natomiast Sentino znalazł się na dziewiątej pozycji.

Sanah to królowa polskiego sophistipopu; z kolei Sentino już dawno sam siebie okrzyknął królem - i to nie tyle polskiego czy niemieckiego hip-hopu, ile po prostu królem. Dzieli ich wiele, ale i trochę łączy: oboje mają bardzo oddanych fanów, którzy intensywnie słuchają ich najnowszych produkcji. Dzięki temu Sanah i Sentino z przytupem wjechali na listę Spotify Top Albums Debut Global za dni 15-17 kwietnia.

Zobacz wideo Sanah rozmawia z Jessie Ware. Dzieci gwiazdy bohaterami drugiego planu

sanah i Sentino biją rekordy popularności na Spotify

Wspomniany ranking Spotify za ubiegły weekend otwiera brazylijska gwiazda Anitta z płytą "Versions of Me". Na kolejnych miejscach podium są Swedish House Mafia i "Paradise Again" oraz dodatkowe wzmocnienie reprezentacji Brazylii, czyli duet Hugo e Guilherme z krążkiem "Proximo Passo". Tuż za nimi uplasowała się sanah.

 

15 kwietnia sanah wydała długo wyczekiwaną płytę "Uczta", na której zawarła 11 duetów ze znanymi i lubianymi postaciami rodzimej muzycznej sceny. Z jednej strony pojawia się ekipa Męskie Granie Orkiestry 2021, czyli Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło i Vito Bambino, który wraz z sanah zaliczył już ogromny hit w postaci utworu "Ale jazz". Z drugiej do sanah dołączyły zdecydowanie mniej oczywiste nazwiska, takie jak Natalia Grosiak w piosence "Czesława", inspirowanej życiorysem Violetty Villas; Grzegorz Turnau, który wraz z sanah wykonał tłumaczenie tekstu Edgara Allana Poe w utworze "Sen we śnie", a także Ania Dąbrowska czy tajemniczy ten Stan (prywatnie narzeczony sanah). 

"Megalomania" ukazała się natomiast trzy dni wcześniej niż "Uczta" sanah. Do tej pory album Sentino, którego fani są rozsiani po całej Europie, doczekał się 10,9 mln odtworzeń (dla porównania - dzięki szeroko zakrojonej kampanii promocyjnej, w której ramach sanah regularnie odsłaniała kolejne fragmenty płyty, "Uczta" do tej pory zgromadziła ponad 28,5 mln odsłuchań). Krążek uwielbianego zarówno w Polsce, jak i w Niemczech (i nie tylko) rapera polsko-chilijskiego pochodzenia jest jego drugą wydawniczą propozycją w tym roku - w styczniu Sentino wydał "Aporofobię". Gośćmi na "Megalomanii" są Nitrozyniak i Masny Ben. 

Ciekawostka: obdarzeni wyjątkowo bujną wyobraźnią internauci wyobrażali sobie sanah i Sentino w duecie jeszcze w ubiegłym roku. Jeden z nich postanowił przekuć swoje fantazje w dźwiękową rzeczywistość - efekt jest co najmniej ciekawy:

 

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl >>.

Więcej o: