Dyrektor Polskiego Radia Dla Zagranicy Andrzej Rybałt wyjaśnił Informacyjnej Agencji Radiowej, że Roskomnadzor żądał od Polskiego Radia dla Zagranicy usunięcia publikacji na temat strat Rosji w wojnie z Ukrainą.
- Organom podległym Putinowi nie podobała się prawda, o której informuje Sekcja Rosyjska Polskiego Radia dla Zagranicy - powiedział Rybałt. Zaznaczył, że rosyjskie służby zwróciły się o usunięcie informacji o liczbie strat osobowych rosyjskiej armii w Ukrainie. Tymczasem dziennikarze Polskiego Radia dla Zagranicy podali informację po weryfikacji jej w wielu źródłach.
Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl
Polskie Radio dla Zagranicy nie odpowiedziało na żądania Roskomnadzoru, uznając, że może to być rodzaj ukrytej prowokacji ze strony rosyjskiej rządowej agencji. Andrzej Rybałt doda³, że nadal audycje Polskiego Radia dla Zagranicy w języku rosyjskim są dostępne na falach średnich. Dyrektor zaznaczył, że nadal w internecie treści tworzone po rosyjsku przez Polskie Radio dla Zagranicy będą dostępne dla odbiorców na terenie Ukrainy czy Białorusi.
Polskie Radio dla Zagranicy ma informować o wydarzeniach w Polsce, założeniach polskiej polityki zagranicznej, przekazywać wiadomości na tematy gospodarcze, w tym biznesu i inwestycji zagranicznych. Początki sięgają lat 30. ubiegłego wieku, gdy w 1936 roku Polskie Radio rozpoczęło nadawanie na falach krótkich audycji w językach polskim i angielskim, Od 2017 roku nadaje swoje audycje codziennie w sześciu językach: polskim, angielskim, białoruskim, niemieckim, rosyjskim oraz ukraińskim.
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.