Coming out polskiego rapera. 27.fuckdemons: Utwór o tym, kim jestem, i z czym się zmagam

"Mówią mi Maks, a urodziłem się dziewczyną" - rapuje w utworze "Pod kapturem" 27.fuckdemons. Raper ujawnił się jako osoba transpłciowa w swoim urodzinowym utworze.

"Urodzinowy numer 'Pod kapturem' opowiada o mojej codzienności, o realiach, o tym, kim jestem, i z czym się zmagam. Przedstawia rzeczy, z którymi musiałem się pogodzić, lub takie, do których dojrzałem na tyle, by je dostrzec, choć jestem tylko nastolatkiem, który chciałby żyć bez większych problemów. Mimo że piosenka jest bardzo osobista, kieruję ją do osób, które boją się być sobą, osób, które boją się postawić 'na swoje', w strachu, że ktoś to zburzy" - wyjaśnia 27.fuckdemons.

27.fuckdemons zrobił coming out. Rapuje także o próbie samobójczej

Za tekst "Pod kapturem" odpowiada 27.fuckdemons, muzyka to kompozycja PSR. W utworze 27.fuckdemons nie tylko rapuje, że jest osobą transpłciową ("Mówią mi Maks, a urodziłem się dziewczyną /I nie zrozumiesz jak nie byłeś w mojej skórze /Swą delikatność znów ukrywam pod kapturem"), ale także wspomina o swojej próbie samobójczej ("Próbowałem się zabić /Dziś nie zabijesz nas").

Więcej informacji muzycznych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Raper parafrazuje także krytykowany za transfobiczny tekst Oskara83 ze składu PRO8L3M, rapując: "Zmień c***ę na c***ja, c***ja na c***ę - masz transa / Już tak nie boli, od kiedy na rany przykładam iced out".

Uwaga, tekst z wulgaryzmami

 

Za teledysk odpowiada Pan Filmowiec.

27.fuckdemons to 16-letni raper, który w kwietniu (jeszcze jako 15-latek) wydał debiutancki album "Nic się nie stało". Płyta po premierze zadebiutowała na trzecim miejscu zestawienia sprzedaży OLiS. 27.fuckdemons to muzycznie podopieczny wytwórni GUGU, którą w 2019 roku założył Szpaku

Zobacz wideo Daniels, czyli Dan Kwan i Daniel Scheinert - artystyczny duet jakich mało [Popkultura]

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina. 

Więcej o: