Lady Gaga zapowiedziała nowy singiel "Hold My Hand" do filmu "Top Gun: Maverick"

Lady Gaga powraca z nową muzyką. Piosenka "Hold My Hand" powstała na potrzeby filmu "Top Gun: Maverick" z Tomem Cruisem w roli głównej; jej premierę wyznaczono na 3 maja. Za produkcję nagrania odpowiadają Lady Gaga i BloodPop, których wspomagał Benjamin Rice. Ponadto, filmowa wersja piosenki wzbogacona została o produkcję i aranżację Harolda Faltermyera i Hansa Zimmera.

Dla Lady Gagi "Hold My Hand" to powrót do piosenek filmowych. Przypomnijmy bowiem, że gwiazda odpowiadała za utwory, które znalazły się na soundtracku "Narodzin gwiazdy" (2018). Ścieżka muzyczna zapewniła artystce Oscara, dwie nagrody Grammy, statuetkę BAFTA, Złoty Glob oraz wyróżnienie Critics' Choice. Przed premierą "Hold My Hand" Lady Gaga zapowiedziała nadchodzący singiel, publikując w mediach społecznościowych fragment tekstu.

Zobacz wideo POPKultura, odc. 113

Lady Gaga pokaże światu utwór, nad którym pracowała od lat

"Kiedy pisałam tę piosenkę, nawet nie zdawałam sobie sprawy z wielu jej warstw, które obejmowały serce filmu, moją własną psychikę i naturę świata, w którym przyszło nam żyć. Pracowałam nad tym utworem od lat. Chciałam zrobić piosenkę, w której podzielimy naszą wspólną potrzebę bycia zrozumianym i postaramy się zrozumieć siebie nawzajem (...). Jestem bardzo wdzięczna Tomowi, Hansowi i Joe za tę możliwość – praca z nimi była wspaniałym doświadczeniem. Ja, BloodPop, Ben Rice i wszyscy, którzy z nami pracowali, jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy się z wami podzielić tym utworem. Ta piosenka jest listem miłosnym do świata po bardzo trudnym czasie" - napisała Lady Gaga na Instagramie.

 

Światową premierę filmu "Top Gun: Maverick" wyznaczono na 27 maja. Po ponad 30 latach w służbie amerykańskiej marynarki wojennej Pete "Maverick" Mitchell (Tom Cruise) jest tam, gdzie powinien być - na szczycie. Jest mistrzowskim pilotem i testuje najnowocześniejsze maszyny. Kiedy staje na czele pilockiej spec-grupy, przygotowującej się do misji, jakiej dotąd nie było, Mitchellowi przychodzi się spotkać z porucznikiem Bradleyem "Roosterem" Bradshawem (Miles Teller), synem jego przyjaciela Nicka "Goose'a" Bradshawa, który przed laty zginął podczas jednej z misji. Maverick musi stawić czoła niepewnej przyszłości oraz duchom przeszłości. Mierzy się ze swymi lękami i demonami, czego kulminacją będzie ostateczne poświęcenie tych, którzy zostaną wybrani do misji.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl >>.

Więcej o: