Nadszedł czas na nowy album Rammstein. Płyta "Zeit" i nowy singiel "Angst"

Trzy lata, co do dnia, po premierze niezatytułowanego albumu z 2019 roku, zespół Rammstein wydaje najnowsze długogrające dzieło "Zeit".

Ósma studyjna płyta Niemców już spotkała się ze znakomitym odbiorem. Magazyn "Revolver" docenił równowagę między „wolno rozwijającym się pięknem a industrialną mocą". Longplay zapowiadały utwory "Zick Zack" oraz tytułowy "Zeit". Natomiast z okazji premiery albumu Rammstein opublikował kolejny singiel, "Angst". Oficjalny teledysk do nagrania doczeka się premiery w piątek o godzinie 17:00 na YouTube.

Zobacz wideo POPKultura, odc. 113

Rammstein powraca z nowym albumem i trasą koncertową

Till Lindemann (wokal), Paul Landers (gitara), Richard Z. Kruspe (gitara), Flake (klawisze), Oliver Riedel (bas) i Christoph Schneider (perkusja) pracowali nad 11 utworami, które wypełniły "Zeit", przez ostatnie dwa lata. Podczas sesji towarzyszył im berliński producent Olsen Involtini. Nagrania odbyły się w La Fabrique Studios w St. Rémy de Provence, we Francji. Za okładkę "Zeit" odpowiada popularny rockowy muzyk i ceniony fotograf, Bryan Adams. Sesja zdjęciowa odbyła się na schodach budynku Trudelturm, w berlińskim parku aerodynamicznym.

Na początku kwietnia zaczęła krążyć plotka, że zespół z Berlina zainwestował w klinikę piękna pod nazwą Zick Zack. W mediach zawrzało. Fani Rammsteina z całego świata zaczęli dzwonić na infolinię Zick Zack, by umówić wizytę, dowiedzieć się więcej o klinice lub po prostu porozmawiać z grupą ekspertów. Tekst i klip (który – dodajmy – powstał w Polsce!) do singla "Zick Zack" poruszają temat kompulsywnej tendencji niektórych jednostek do samooptymalizacji. Nierzadko wiąże się to z bardzo radykalnymi zmianami w wyglądzie i intensywnym użyciem skalpela.

Album "Zeit" dostępny jest w różnych formatach: od standardowego CD w digipaku z 20-stronicową książeczką, przez specjalną edycję CD w 6-panelowym digipaku i 56-stronicową książeczką oraz podwójny 180-gramowy winyl z wielkoformatową 20-stronicową książeczką, po wersje cyfrowe. W ramach promocji "Zeit" Rammstein wyruszy w trasę koncertową, która obejmie także Polskę. 16 lipca 2022 roku niemiecki zespół zagra na PGE Narodowym.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl >>.

Więcej o: