Fryderyki 2022. Podczas prób doszło do wypadku, T.Love nie wystąpią

29 kwietnia to dzień ogłoszenia laureatrów nagród Fryderyki 2022. Zaczęło się pechowo - podczas próby przed galą wypadek miał Sidney Polak z T.Love. Zespół nie wystąpi.

Kochani! Bardzo nam przykro, ale niestety nie możemy dla Was wystąpić na dzisiejszej gali Fryderyk Festiwal, ponieważ Sidney Polak uległ wypadkowi podczas próby. Trzymajcie kciuki za jego zdrowie! MUNIEK" – czytamy na oficjalnym profilu na Facebooku T.Love.

Gryderyki 2022. T.Love miał promować nowy album

W 2022 roku T.Love obchodzi 40. lecie istnienia, świętuje także 30. rocznicę wydania jednego ze swoich ważniejszych albumów, "King". Muniek Staszczyk po sześcioletniej przerwie reaktywował zespół i to w składzie, z którym nagrywał wspólnie ostatnio właśnie 30 lat temu. Muniek Staszczyk (wokale, teksty), Janek Benedek (gitary, kompozycje, produkcja muzyczna), Jacek Perkowski (gitary), Paweł Nazimek (bas) i Sidney Polak (perkusja) nagrali płytę "Hau! Hau!". Na gali Fryderyków mieli zagrać fragment tej nowej płyty.

Zobacz wideo "Nie jestem takim kozakiem i pistoletem jak kiedyś". Wywiad z Muńkiem Staszczykiem

Tegoroczną rekordzistką pod względem liczby nominacji jeśli chodzi o muzykę rozrywkową jest Daria Zawiałow, która zdobyła trzy nominacje indywidualne oraz kilka współdzielonych z innymi muzykami - w sumie wokalistka i kompozytorka dostała aż dziesięć szans na statuetkę. Galę można oglądać od godz. 20 na antenie TVN.

Więcej informacji muzycznych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

22 kwietnia o 18:00 w Operze na Zamku w Szczecinie odbyła się natomiast Gala Fryderyków Muzyki Poważnej.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Fryderyki to nagrody przyznawane od 1995 roku przez polskie środowisko muzyczne. Laureaci wyłaniani są przez grono składające się z ponad 1700 muzyków, autorów, kompozytorów, producentów muzycznych, dziennikarzy i przedstawicieli branży fonograficznej, zrzeszonych w Akademii Fonograficznej.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Więcej o: