Zamaskowana postać na Fryderykach. Wszyscy myśleli, że to Mata, a tu niespodzianka!

Po szczecińskiej Netto Arenie podczas gali Fryderyki 2022 krążyła zamaskowana postać w towarzystwie osób związanych z SBM Label, wytwórnią Maty. Praktycznie wszyscy zgromadzeni zakładali, że to właśnie Mata. No i się zdziwili!

Do nagrody Fryderyka 2022 w kategorii Album Roku Hip Hop byli nominowani: Mata, Sobel, Sokół, Szczyl i Zdechły Osa. Zwycięzcę ze sceny ogłosił Piotr Rogucki. Okazało się, że statuetkę zdobył Mata. 

Gdy padł ten pseudonim, na scenę wkroczył zamaskowany, ubrany na czarno mężczyzna. Po chwili stanął przy mikrofonie i gdy odsłonił twarz, okazało się, że to wcale nie nagrodzony raper. Zamiast Maty krótkie podziękowanie wygłosił Gracjan Roztocki.

Więcej informacji muzycznych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Fryderyki 2022. Gracjan Roztocki zamiast Maty. Kto to jest?

Gracjan Roztocki to legenda polskiego You Tube'a - jest obecny w serwisie od dekady. Niektórzy pamiętają go z różnych telewizyjnych show, w których m.in. próbował śpiewać. Sam o sobie pisze: "Jestem Gracjan Roztocki, maluję obrazy też na zamówienie, śpiewam piosenki, kręcę filmiki oraz prowadzę program kulinarny pt: "Gotuj z Gracjanem". Zajmuję się też fotografiką i montowaniem teledysków. Na YouTube mój kanał ma ponad 120 tyś subskrypcji a teledysk z piosenką: "Kupa" ponad 12 milionów wyświetleń. Prowadzę też na moim kanale transmisje live na żywo". 

Zobacz wideo Daniels, czyli Dan Kwan i Daniel Scheinert - artystyczny duet jakich mało [Popkultura]

Fryderyk 2022 za album hip hop to już kolejna statuetka w karierze Maty. Raper jest również pierwszym artystą z Polski, który trafił na listę Billboard Global Excl. U.S. Obecnie artysta używa pseudonimu Skute Bobo.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Więcej o: