Polski Top Radia 357 zebrał rekordową liczbę głosów. "Tworzymy kanon polskiej muzyki"

Radio 357 organizuje swój drugi Polski Top. Słuchacze najważniejsze dla nich piosenki mogli wybierać od 1 do 28 kwietnia. Jak się okazuje, w głosowaniu wzięła rekordowa liczba uczestników, którzy razem oddali ponad 700 tysięcy głosów na 100 różnych piosenek.

Polski Top Radia 357 zacznie się we wtorek 3 maja o 9 rano i potrwa następne 12 godzin. Nie powinno nas zatem dziwić, że prowadzący będą się zmieniać co trzy godziny. Zabawę zacznie Piotr Stelmach. O 12 wymieni go legendarny Marek Niedźwiecki, a o 15 za mikrofonem zasiądzie Katarzyna Borowiecka. Na sam finał w studiu zjawi się Marcin Łukawski.

Zobacz wideo Sieroty po Trójce. Radio 357 i Radio Nowy Świat [Popkultura Extra]

Rekord Polskiego Topu Radia 357

Drugie wydanie Polskiego Topu Radia 357 jest wyjątkowe z kilku powodów. Po raz pierwszy głosowanie zostało przeprowadzone online - poprzednio słuchacze głosowali za pomocą pocztówek. Po drugie, w plebiscycie wzięła rekordowa liczba osób. Od 1 do 28 kwietnia zagłosowało 12 791 melomanów, co oznacza, że do zabawy dołączyło 1200 więcej uczestników niż poprzednio. Koordynujący pracę redakcji muzycznej w Radiu 357 Piotr Stelmach komentuje:

Top to przede wszystkim zabawa, ale też ważny plebiscyt. Kilkanaście tysięcy osób angażuje się, by wspólnie tworzyć pewien kanon polskiej muzyki - tej starszej, tej nowszej. Nie znam drugiego zestawienia tworzonego przez tak silną społeczność.

Dodajmy, że blisko 13 tysięcy słuchaczy oddało łącznie ponad 700 tysięcy głosów. Pomiędzy kolejnymi pozycjami na liście 100 najważniejszych polskich piosenek na antenie wyemitowane zostaną też występy na żywo w Garażu 357.

Rekord głosujących na Polski TopRekord głosujących na Polski Top Radio 357

Więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Jako pierwsi wystąpią Blenders (9:45), o 11:40 zaśpiewa Rita Pax, a Natalia Przybysz o 14:40. O 17:40 wystąpi Barbara Wrońska, a na sam finał o 20:20 został zespół Voo Voo, który pracuje nad nową płytą. Być może zaprezentuje coś z nowości.

Top Radia 357. Utworem wszech czasów 'Bohemian Rhapsody'Top Radia 357. Utworem wszech czasów "Bohemian Rhapsody"

W trakcie audycji odbędzie się też kolejna odsłona akcji pomocowej dla Ukrainy "Patroni na Topie". Radiowcy zadeklarowali, że przekażą Polskiej Misji Medycznej równowartość miesięcznego wsparcia od każdej osoby, która zdecyduje się zostać patronem w tym czasie. Jak komentuje prezes Radia 357 Paweł Sołtys:

Nadajemy wyłącznie dzięki wsparciu patronów. Top to moment, w którym spore grono słuchaczy decyduje się na rozpoczęcie patronatu. Stąd pomysł, by właśnie tego dnia w ten sposób pomóc walczącym. W ten sposób chcemy dzielić się dobrem, które sami otrzymujemy.

Stacja byłych dziennikarzy Trójki

Radio 357 to stacja założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki, która nadaje od początku 2021 roku. Zespół tworzy obecnie ponad 100 autorów, dziennikarzy oraz osób organizujących pracę radia. Audycje przygotowują m.in. Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski, Kuba Strzyczkowski, Marcin Łukawski, Krystian Hanke, Michał Olszański, Ernest Zozuń, Patrycjusz Wyżga, Katarzyna Borowiecka, Marta Malinowska czy Piotr Stelmach.

W grudniu 2021 roku Radio 357 otrzymało prestiżową nagrodę Grand Press Digital za "innowacyjne podejście w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej". Redakcja magazynu Press wytypowała nominowanych wspólnie z 21 specjalistami z mediów cyfrowych, reprezentantami nadawców, firm badawczych, start-upów i agencji interaktywnych.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Radia 357 można słuchać bezpłatnie przez aplikację (Android i iOS), stronę internetową, agregatory stacji internetowych (m.in. OpenFM, WP Pilot, Patronite Audio, TuneIn, Replaio, MyTuner, MediaU, PlayNow). Stacja zwiększa także zasięg poprzez rosnącą dostępność w telewizjach kablowych.

Więcej o: