"Top Gun: Maverick". Lady Gaga udostępniła piosenkę "Hold My Hand". "Jest listem miłosnym do świata"

W tym miesiącu na ekranach kin pojawi się długo wyczekiwana kontynuacja filmu "Top Gun" z 1986 roku. Już 27 maja Tom Cruise ponownie wcieli się w rolę pilota Pete'a "Mavericka" Mitchella w filmie "Top Gun: Maverick". Opublikowano już piosenkę "Hold My Hand" w wykonaniu Lady Gagi, która ma promować film.

Według magazynu "Variety", utwór może być kolejną okazją dla Lady Gagi do nominacji w walce o Oscara. Pierwszą nagrodę otrzymała za piosenkę "Shallow", która pojawiła się w filmie "Narodziny gwiazdy". Wystąpiła tam u boku Bradleya Coopera. 

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo "Top Gun: Maverick". Tom Cruise wymiata w nowym zwiastunie sequelu hitu z lat 80.

"Top Gun: Maverick". Lady Gaga z przesłaniem

W mediach społecznościowych Lady Gaga zamieściła szeroki komentarz, dotyczący piosenki "Hold My Hand".

Nagrałam tę piosenkę do niesamowitego filmu 'Top Gun: Maverick', ale również dla osób, które myślą, że nigdy już nie będą czuć się dobrze i z nami wszystkimi też nie będzie dobrze. Gdy czujesz się samotny, smutny, daleko od siebie i innych, weź mnie za rękę. Kocham Was za te wszystkie lata, kiedy miałam szczęście śpiewać, pisać, produkować piosenki i występować dla Was

- napisała Lady Gaga na Instagramie.

Wspomniała również, że "chciała zrobić piosenkę, w której dzielimy naszą głęboką potrzebę bycia zrozumianym i staramy się zrozumieć siebie nawzajem - tęsknotę za byciem blisko, gdy czujemy się tak daleko i zdolność do celebrowania bohaterów życia. Ta piosenka jest listem miłosnym do świata podczas i po bardzo trudnym czasie". 

 

"Top Gun: Maverick". Piosenka z filmu powtórzy sukces utworu "Take My Breath Away"?

Pierwsza część przygód głównego bohatera filmu "Top Gun" spotkała się z przychylnymi ocenami widzów w 1986 roku. Piosenka "Take My Breath Away" w wykonaniu zespołu Berlin, która promowała film, zdobyła Złoty Glob oraz Oscara za najlepszą piosenkę oryginalną w 1987 roku. Utwór Lady Gagi zapewne będzie z nią porównywany.

Kolejna część przygód pilota Pete'a "Mavericka" dotyczy wydarzeń, które odbywają się kilka lat po tych przedstawionych w części pierwszej. Miles Teller wcielił się w syna pilota Anthony'ego Edwardsa "Goose'a", który zmarł podczas wykonywania powierzonych mu zadań w "Top Gun". Maverick jest pilotem testującym najnowocześniejsze maszyny. Kieruje również specgrupą, która szkoli uczestników do udziału w misji.

W "Top Gun: Maverick", obok Toma Cruise'a występują również m.in. Jon Hamm, Ed Harris i Val Kilmer, który ponownie wciela się w rolę Icemana, rywala Mavericka.

Więcej o: