Eurowizja 2022. Chorwacka propozycja brzmi jak przebój Taylor Swift? Artystka reaguje

Eurowizja 2022 w tym roku odbywa suę w Turynie. Chorwację reprezentuje iosenka "Guilty Pleasure" zdaniem niektórych osób za bardzo przypomina hit z repertuaru Taylor Swift - "Willow".

Pochodząca z Osijeku, czwartego co do wielkości miasta w Chorwacji, Mia rozpoczęła karierę muzyczną w 2014 roku, kiedy zespół Tamburitza Džentlmeni zaprosił ją do towarzyszenia im podczas trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Tuż po zakończeniu trasy zaczęła pracować nad solowym materiałem. Wokalistka przyznaje, że duży wpływ na jej twórczość mają Norah Jones, Kacey Musgraves i właśnie Taylor Swift.

 

Eurowizja 2022. Chorwacka propozycja zbyt podobna do "Willow"? 

Zdaniem niektórych, podobieństwo utworu "Guilty Pleasure" do przeboju "Willow"Taylor Swift wychodzi poza inspirację.

Więcej informacji o Eurowizji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

 

Sama Mia nie przejmuje się najwyraźniej za bardzo podejrzeniami o nieczyste zagrywki, bo do oskarżeń o zbyt duże podobieństwa odniosła się, zamieszczając w mediach społecznościowych mash-up obu utworów, który zatytułowała "Guilty Willow":

 

Konkurs Eurowizji odbędzie się w tym roku między 10 a 14 maja. Zabraknie w nim przedstawiciela Rosji. "EBU ogłasza, że Rosja nie weźmie udziału w Konkursie Piosenki Eurowizja 2022. EBU podjęła decyzję na podstawie rekomendacji ciała zarządczego, bazując na zasadach konkursu oraz wartościach EBU. W świetle bezprecedensowego kryzysu w Ukrainie, uwzględnienie udziału Rosji w tegorocznym Konkursie spowodowałoby upadek reputacji całej rywalizacji" - poinformowała Europejska Unia Nadawców 25 lutego.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Polskę reprezentuje Krystian Ochman z piosenką "River". Wygrał polskie preselekcje do 66. Konkursu Piosenki Eurowizji, zdobywając 51 proc. wszystkich głosów.

Więcej o: