Muzyka z filmu "Top Gun: Maverick". Na ścieżce dźwiękowej m.in. Lady Gaga i OneRepublic

27 maja ukaże się się soundtrack do filmu "Top Gun: Maverick", na którym znajdą się piosenki Lady Gagi, OneRepublic czy doskonale znany "Danger Zone" Kenny'ego Logginsa. Tego samego dnia superprodukcja z Tomem Cruise'em trafi do kin.

Utworem przewodnim obrazu jest "Hold My Hand" w wykonaniu Lady Gagi. Wokalistka zajęła się produkcją ballady z BloodPopem, a wspomagał ich Benjamin Rice. Singiel z miejsca spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem. - Z "Hold My Hand" Lady Gaga wznosi się na nowe wyżyny - napisał dziennikarz Billboardu. Z kolei "Vanity Fair" już wróży kompozycji co najmniej nominację do Oscara. Kolejnym singlem ze ścieżki dźwiękowej "Music From The Motion Picture Top Gun: Maverick" będzie "I Ain’t Worried" nominowanego do nagrody Grammy zespołu OneRepublic. Wyprodukowany przez Ryana Teddera, Brenta Kutzle, Simona Oscrofta i Tylera Spry’ego numer ukaże się 13 maja.

Zobacz wideo POPKultura, odc. 113

Jak zabrzmi "Top Gun: Maverick"?

Cały soundtrack stanowić będzie mieszankę oryginalnej muzyki filmowej oraz piosenek, łącząc przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Na płycie znalazł się więc przebój „Danger Zone" Kenny’ego Logginsa znany z oryginalnego filmu z 1986 roku, natomiast gwiazdor filmu „Top Gun: Maverick", Miles Teller, przygotował koncertowe wykonanie "Great Balls of Fire". Ponadto album wypełnią kompozycje takich twórców jak Lorne Balfe, Harold Faltermeyer czy laureaci Oscara Lady Gaga i Hans Zimmer.

- Ten album stanowi kontynuację muzycznego dziedzictwa, które zapoczątkował oryginalny "Top Gun" w 1986 roku - zapewnia producent nowego dzieła Jerry Bruckheimer. - Jesteśmy zachwyceni, że Lady Gaga i OneRepublic użyczyli swojego kunsztu, aby nadać nowoczesną formę tej kultowej i uwielbianej ścieżce dźwiękowej.

Utwór "Hold My Hand", który powstał specjalnie na potrzeby obrazu z Tomem Cruise’em, towarzyszyć będzie widzom przez cały seans „Top Gun: Maverick". Filmowa wersja nagrania wzbogacona została o produkcję i aranżację Harolda Faltermyera oraz Hansa Zimmera. Dla Lady Gagi "Hold My Hand" to powrót do piosenek filmowych. Przypomnijmy bowiem, że gwiazda odpowiadała za piosenki, które znalazły się na soundtracku "Narodzin gwiazdy" (2018). Ścieżka muzyczna zapewniła artystce Oscara, dwie nagrody Grammy, statuetkę BAFTA, Złoty Glob oraz wyróżnienie Critics’ Choice.

Do polskich kin "Top Gun: Maverick" trafi w dniu światowej premiery, czyli 27 maja. Po ponad 30 latach w służbie amerykańskiej marynarki wojennej Pete „Maverick" Mitchell (Tom Cruise) jest tam, gdzie powinien być - na szczycie. Jest mistrzowskim pilotem, testującym najnowocześniejsze maszyny. Kiedy staje na czele pilockiej spec-grupy szkolącej uczestników do udziału w misji, jakiej dotąd nie było, przychodzi mu spotkać się z porucznikiem Bradleyem Bradshawem (Miles Teller) o kryptonimie „Rooster", synem jego przyjaciela oficera Nicka Bradshawa, kryptonim „Goose", który przed laty zginął podczas jednej z misji. Maverick musi stawić czoła niepewnej przyszłości oraz duchom przeszłości. Mierzy się ze swymi lękami i demonami, czego kulminacją będzie ostateczne poświęcenie tych, którzy zostaną wybrani do misji.

"Music From The Motion Picture Top Gun: Maverick" - lista utworów:

 • 1. Main Titles (You’ve Been Called Back to Top Gun)
 • 2. Danger Zone by Kenny Loggins
 • 3. Darkstar
 • 4. Great Balls of Fire (Live) by Miles Teller
 • 5. You’re Where You Belong / Give ‘Em Hell
 • 6. I Ain’t Worried by OneRepublic
 • 7. Dagger One is Hit / Time to Let Go
 • 8. Tally Two / What’s the Plan / F-14
 • 9. The Man, the Legend / Touchdown
 • 10. Penny Returns – Interlude
 • 11. Hold My Hand by Lady Gaga
 • 12. Top Gun Anthem
Więcej o: