Kendrick Lamar wreszcie wypuścił nowy utwór. W klip do "The Heart Part 5" wstawił m.in. Willa Smitha

Kendrick Lamar wypuścił nowy solowy utwór po prawie czteroletniej przerwie! Płyta pod tytułem "Mr. Morale & The Big Steppers" ukaże się 13 maja, ale "The Heart Part 5" na niej nie znajdziemy. W teledysku do nowego numeru pojawiają się m.in. Will Smith i Kanye West - w tym celu twórcy wykorzystali deepfake.

Po oscarowej aferze, gdy Will Smith uderzył Chrisa Rocka, jego kariera filmowa przystopowała, ale u Kendricka się pojawia. Jego twarz została wmontowana w sylwetkę rapera za pomocą technologii deepfake.

Bono i The Edge zagrali w kijowskim metrze. Muzyków U2 zaprosił prezydent Zełenski [WIDEO]Bono i The Edge zagrali w kijowskim metrze. U2 zaprosił Zełenski [WIDEO]

Kendrick Lamar "The Heart Part 5" - zobacz teledysk

W taki sam sposób wykorzystane zostały też m.in. wizerunki Kanye Westa czy byłego sportowca, (anty)bohatera jednego z najbardziej medialnych procesów o morderstwo we historii USA - O.J. Simpsona. Pojawia się także tragicznie zmarły koszykarz Kobe Bryant, skazany za ukartowanie napadu "na tle rasowym na samego siebie aktor Jussie Smollett i śmiertelnie postrzelony w 2019 roku raper Nipsey Hussle. 

 

Za reżyserię klipu odpowiadają Dave Free i Kendrick Lamar. W utworze słychać też fragmenty "I Want you" wykonywanego m.in. przez Marvina Gaye'a.

Więcej informacji muzycznych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W sierpniu ubiegłego roku Kendrick Lamar zapowiedział, że nadchodzące wydawnictwo będzie jego ostatnią płytą wydaną nakładem wytwórni Top Dawg Entertainment, z którą jest związany od początku kariery. Raper podpisał kontrakt jako 15-latek, niedługo po wydaniu debiutanckiego mixtape'u "Y.H.N.I.C. (Youngest Head Nigga In Charge)". W 2011 roku TDE wypuściła pierwszy album Lamara "Section.80", przy którego premierze młody raper cieszył się już sporą popularnością w blogosferze i mianem jednego z najbardziej obiecujących artystów zachodniego wybrzeża USA.

Lamar wydał w wytwórni albumy:  "good kid, m.A.A.d city" (2012), "To Pimp a Butterfly" (2015) oraz "DAMN." (2017). Pożegnanie przebiega po przyjacielsku - Terrence "Punch" Henderson, szef TDE, w lutowym wywiadzie dla portalu Mic powiedział, że "to bardziej gotowość do budowania własnych rzeczy niż rozstanie". W 2020 roku Kendrick Lamar i Dave Free założyli pgLang. To właśnie pod jej szyldem 13 maja ukaże się wyczekiwany album "Mr. Morale & The Big Steppers". 

Zobacz wideo Maciej Stuhr i Agnieszka Grochowska jako małżeństwo. „Fucking Bornholm" jedną z premier tygodnia

"The Heart Part 5" to kolejna odsłona serii, która swój początek miała w 2010 roku.

Jakub SkorupaJakub Skorupa: Nie namawiam do masowego składania wypowiedzeń. Ale kibicuję każdemu, kto szuka siebie

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: