Eurowizja 2022. Krystian Ochman będzie reprezentował Polskę. Co wiemy o muzyku?

Podczas tegorocznej Eurowizji Polskę będzie reprezentował Krystian Ochman. Muzyk jest zwycięzcą 11. edycji programu "The Voice of Poland". W Turynie piosenkarz zadebiutuje z piosenką "River". Jakie ma szanse na wygraną?

Konkurs Piosenki Eurowizji zostanie rozegrany w tym roku 10, 12 i 14 maja w Turynie. Polskę będzie reprezentować Krystian Ochman, który osiągnął wielki sukces podczas kolejnej edycji programu "The Voice of Poland". Jak się okazuje, muzyka nigdy nie była mu obca - jego ojciec grał na syntezatorze w zespole Róże Europy, natomiast dziadek - Wiesław Ochman, jest śpiewakiem operowym.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Pierwszy w historii zespół osób głuchych zgłoszony do preselekcji Eurowziji

Eurowizja 2022. Krystian Ochman ma już muzyczne sukcesy na swoim koncie

Zwycięzca "The Voice of Poland" wydał swój autorski singiel "Światłocienie" zaraz po wygranej w programie. Następnie Krystian Ochman nagrał kolejne piosenki: "Ten sam ja", "Wspomnienie" oraz "Wielkie tytuły". 19 listopada 2021 roku wydał debiutancki album zatytułowany "Ochman". To dzięki niemu wokalista był nominowany do zdobycia nagrody w kategorii "Odkrycie Empiku - muzyka" na gali rozdania Bestsellerów Empiku 2021.

W Turynie Krystian Ochman wykona swoją piosenkę "River". We Włoszech zmierzy się z przedstawicielami aż 40 państw.

 

Krystian Ochman - Wspomnienia Krystian Ochman wydał debiutancką płytę. Tytuł? Po prostu "Ochman"

Eurowizja. Kiedy Polska wzięła pierwszy raz udział w konkursie?

Konkurs Piosenki Eurowizji jest organizowany od 1956 roku, jednak polscy artyści wzięli w nim pierwszy raz udział dopiero w 1994 roku. Wtedy w konkursie zadebiutowała Edyta Górniak i wykonała przebój "To nie ja". Dzięki temu występowi Polska zajęła II miejsce. Do tej pory żaden artysta z naszego kraju nie pobił tego sukcesu.

W 2000 roku oraz w 2002 roku Polska nie wzięła udziału w konkursie z powodu słabych wyników osiągniętych przez reprezentantów. W 2011 roku Polska zrezygnowała z uczestnictwa z powodu przygotowań do dwóch wielkich imprez sportowych, które odbyły się w 2012 roku. Były to Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej i Letnie Igrzyska Olimpijskie.

Krystian Ochman Jak nikt z "VoP" ma szansę na światową karierę. Anglojęzyczna wersja "Światłocieni"

Więcej o: