Natalia Kukulska w pierwszym takim albumem w karierze. Na płycie duety z Natalią Szroeder i Igorem Herbutem

Po blisko pięciu miesiącach od koncertu Natalia Kukulska MTV Unplugged, który 21 grudnia 2021 roku odbył się w warszawskiej Scenie Relax, swoją premierę ma pierwszy w dorobku wokalistki album live.

Koncerty MTV Unplugged to bez wątpienia znacząca część historii współczesnej muzyki. Format zapoczątkowany przez amerykańską stację telewizyjną pod koniec lat 80, przez dekady gromadził topowych artystów, którzy swoje utwory prezentowali "bez prądu". Do listy takich wykonawców jak m.in. Mariah Carey, Nirvana, Alicia Keys, Eric Clapton czy - z rodzimego rynku muzycznego - Kayah, Hey, Brodka czy Zalewski, dołączyła właśnie Natalia Kukulska.

Natalia Kukulska "bez prądu". Na albumie także duety

Swój rok jubileuszowy - 25 lat od premiery "dorosłego" debiutu, którym był album "Światło" - wokalistka zakończyła na deskach Sceny Relax, gdzie w towarzystwie wspaniałych muzyków zagrała koncert w formacie MTV Unplugged. Na tę okoliczność skład zespołu został poszerzony (na scenie towarzyszyć Natalii towarzyszyło 11 muzyków) i urozmaicony o ciekawe instrumentarium. Koncepcję muzyczną koncertu Natalia stworzyła wraz z Archie Shevskim - producentem i muzykiem, z którym pracuje od lat. Archie jest też autorem aranżacji oraz zagrał na pianinie i wurlitzerze.

Zobacz wideo Tworzą związek od lat. W kilka dni wszystko może się zmienić. "Fucking Bornholm" w kinach

Na gitarze akustycznej zagrał Artur BooBoo Twarowski, a na Moog’u Marcin Mały Górny. W sekcji instrumentów perkusyjnych znajdują się: perkusja (Michał Dąbrówka), marimba (Jan Dąbrówka), i handpany (Michał Pękosz), w sekcji instrumentów dętych ciekawy zestaw stanowią: waltornia (Mikołaj Grott), klarnet basowy (Tomasz Żymła ) i flet (Tomasz Duda). Ważnym elementem całej muzycznej oprawy jest sekcja wokalna, a w niej znakomici - Kasia Rościńska, Ola Nowak i Archie Shevski.

Wisienką na torcie tego niezwykłego składu byli zaproszeni przez artystkę goście. Dzięki temu usłyszymy duety Kukulskiej z Natalią Szroeder i Igorem Herbutem.

Zasadą takich koncertów jest również wzięcie na warsztat coveru. Natalia Kukulska wybrała utwór z repertuaru Bajmu - "Nie ma wody na pustyni".

Sięgając po krążek "Kukulska MTV Unplugged", odbiorca będzie miał szansę zobaczyć obszerną fotorelację z koncertu autorstwa Marty Wojtal i Dominika Malika w dołączonej książeczce. Wszystko to w zaskakującej oprawie stworzonej przez grafika- Adama Żebrowskiego. 

Pierwszym singlem promującym wydawnictwo został utwór "Decymy". Piosenka znalazła się na piątym solowym albumie wokalistki pt. "Natalia Kukulska" wydanym w 2003 roku. To kompozycja Natalii Kukulskiej i Michała Dąbrówki ze słowami Ryszarda Kunce. Drugą odsłoną albumu jest dobrze znany wszystkim przebój z 1997 roku - "W biegu". Utwór skomponowany przez Wojciecha Olszaka z tekstem Ryszarda Kunce pochodzi z drugiego, multiplatynowego albumu Natalii - "Puls".

 

Promocji płyty towarzyszy również seria koncertów, która zaplanowana jest już na jesień tego roku. Album jest dostępny we wszystkich serwisach streamingowych i na nośnikach CD.

Więcej o: