Nagranie z płaczącym chłopcem było międzynarodową sensacją. Po 6 latach Coldplay zaprosił go na scenę

W 2016 roku sieć obiegło nagranie, na którym sześciolatek z autyzmem płacze ze wzruszenia podczas koncertu zespołu Coldplay. Jego niezwykła reakcja była tak poruszająca, że filmik stał się viralem, który w błyskawicznym tempie zebrał miliony wyświetleń. Po sześciu latach od pamiętnego koncertu muzycy z zespołu Coldplay zaprosili tego samego chłopca na scenę - razem wykonali wyjątkowy utwór.

Luis Vazquez wybrał się z sześcioletnim Huillem na koncert Coldplay 16 kwietnia 2016 roku. To ulubiony zespół chłopca, który na co dzień zmaga się z autyzmem i wyzwaniami, jakie ze sobą niesie. Rodzicom chłopca udało się uchwycić na nagraniu jego reakcję, kiedy usłyszał przejmujący utwór "Fix you". Wystarczy spojrzeć na jego twarz, żeby zrozumieć, jak dużo emocji wzbudza w nim ta muzyka.

Więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Tworzą związek od lat. W kilka dni wszystko może się zmienić. "Fucking Bornholm" w kinach

Bohater viralowego nagrania stanął na scenie z zespołem Coldplay

Nagranie z poruszonym Huillem trafiło do sieci trzy dni po koncercie i w ciągu następnych dni wyświetlono je 2,8 mln razy. Teraz na liczniku widnieje liczba 5,6 wyświetleń. Słuchacze ze wszystkich stron świata byli nie mniej niż Huillo wzruszeni tym, co zobaczyli. Zespół już wtedy podzielił się nagraniem, podkreślając, że właśnie takie chwile sprawiają, że naprawdę warto robić, to co robią. "Luis, twój syn jest wspaniały" - zwrócili się do taty Huillo.

Jak się okazuje, Huillo w ramach terapii używa instrumentów i muzyki, sam pisze też piosenki. A członkowie grupy Coldplay o nim nie zapomnieli. Sześć lat później podczas koncertu w tym samym miejscu Chris Martin zapowiedział ze sceny, że na scenie pojawi się wyjątkowy gość:

Sześć lat temu zagraliśmy koncert w tym samym miejscu, Foro Sol. Byli na nim młody mężczyzna i jego synek. Kiedy graliśmy piosenkę 'Fix you', nakręcili filmik, na którym widać, jak ten chłopiec do niej wzruszony śpiewa i tańczy. Ten filmik stał się viralem i sprawił, że nasza trasa wydawała się naprawdę dobra. 
Od tego czasu Huillo, który ma autyzm i jest bardzo wyjątkowym młodym człowiekiem, pisze muzykę, by lepiej zrozumieć świat, emocje i ludzi. Pisze piosenki i jedną z nich usłyszeliśmy w tym tygodniu. Zapytaliśmy go, czy zechce ją z nami zaśpiewać na scenie. To się zaraz wydarzy. Proszę, przywitajcie go!

Huillo ma teraz 12 lat i skomponował utwór "Different is OK" ("Bycie innym jest w porządku"), który zagrał na scenie razem z ulubionym zespołem.

 

- Myślę, że ze wszystkiego, co kiedykolwiek zrobiliśmy, to nagranie, to najlepsze i najważniejsze, co kiedykolwiek zobaczyliśmy - podkreślił Martin ze sceny.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: